Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowska siatkówka znów w Plus Lidze. Trener Norwida zdradza, jakie cele przed zespołem

Facebook Twitter

Exact System Norwid Częstochowa z historycznym sukcesem na koncie. Zespół awansował do Plus Ligii, pokonując w play-offach MKS Będzin. Częstochowska siatkówka jest zatem po 6 latach przerwy znów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Częstochowska siatkówka znów w Plus Lidze

Trenera pytaliśmy od którego momentu wierzył, że drużynie uda się awansować?

Leszek Hudziak: Na pewno wiedzieliśmy, że skład, który zbudowaliśmy, będzie walczył o medale, ale z każdym meczem graliśmy coraz lepiej. Także w walce w play offach, gdzie praktycznie dwa razy wyszliśmy z dołka, to nas jeszcze bardziej umocniło i z każdym meczem dalej coraz bardziej wierzyliśmy w to, że uda nam się wygrać tę ligę. Ważne jest przygotowanie mentalne. Wiadomo, że gra się pod ogromnym stresem i wygrywa drużyna, która wykaże się większą wolą walki. Czułem już po drugim spotkaniu u nas, które wygraliśmy z Będzinem. Będzin po pierwszym zwycięstwie u siebie przyjechał tutaj z wiarą, że z nami wygra, natomiast my się im przeciwstawiliśmy.

– mówi trener częstochowskiego teamu z Norwida – Leszek Hudziak. Droga do Plus Ligii została niespodziewanie skrócona przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej, która zdecydowała o szybszym zakończeniu rozgrywek w ramach wielkiego finału:

Leszek Hudziak: Ja się jeszcze z taką sytuacją nie spotkałem. Praktycznie dwa dni przed meczem chodziły już jakieś plotki, że może ta liga zostanie skrócona. Natomiast dzień przed meczem już mieliśmy oficjalną informację o tym, że faktycznie jutrzejszy mecz będzie meczem o awans do PlusLigi. Także myślę, że bardziej na nas zadziałało to motywująco niż destruktywnie. Mecz, który rozegraliśmy w Będzinie pokazał to, że przy tym drugim meczu coś w nich po prostu pękło i po prostu nie wytrzymali tego psychicznie.

Norwid awansował do trudnej i wymagającej Plus Ligii, będzie też potrzebował wzmocnienia 2 lub 3 zawodnikami. Pozyskanie ich nie będzie jednak jednak łatwe.

Jakie cele zespół ma teraz przed sobą?

Leszek Hudziak: W końcu PlusLiga zawita w Częstochowie. Kibic częstochowski jest spragniony dobrych teamów. Bodajże pierwszy mecz gramy z Jastrzębskim Węglem, także to już będzie bardzo fajne widowisko. Cel na przyszły sezon – utrzymanie się w lidze. Jeśli się utrzymamy, a mamy ku temu powody, że tak będzie, to będzie nasz pierwszy krok, aby później walczyć o wyższe cele

– mówił Leszek Hudziak, trener drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024