Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mikołaj na Kresach: Trwa akcja dla potrzebujących Polaków z Litwy, Białorusi i Ukrainy

Facebook Twitter

Ruszyła coroczna akcja "Mikołaj na Kresach". Trwa zbiórka dla potrzebujących Polaków z Litwy, Białorusi i Ukrainy. Pod koniec listopada dary trafią do Wilna. W tym roku pomoc ma być ukierunkowana na objęty wojną obwód lwowski, a szczególnie są tam potrzebne produkty żywnościowe.

Święty Mikołaj na Kresach

Ks. Ryszard Umański, prezes Towarzystwa Patriotycznego w Częstochowie, zaapelował do szkół o włączenie się w misję wsparcia rodaków na Kresach Wschodnich. W każdej szkole będą robione paczki ze słodyczami i przyborami szkolnymi, trafią do konkretnych dzieci.

Każdego roku, dzięki Państwa zaangażowaniu, Towarzystwo Patriotyczne Kresy może realizować misję wsparcia naszych rodaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich. Dzięki staraniom Państwa olbrzymia pomoc trafiła do naszych Rodaków z Litwy, Białorusi i Ukrainy. Tegoroczna akcja, wzorem lat ubiegłych, obejmować będzie pomoc materialną dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich, a szczególnie rodakom mieszkających w obwodzie lwowskim na pogrążonej wojną Ukrainie. W tym roku szczególnie zależy nam na zbiórce produktów żywnościowych.

– pisze ks. Ryszard Umański.

W każdej szkole będą robione paczki ze słodyczami i przyborami szkolnymi.

W każdej z chętnych szkół prosimy, aby cała klasa przygotowała gotową paczkę (reklamówkę), która zostanie przekazana konkretnemu dziecku mieszkającemu na Kresach. Paczka powinna zawierać: książkę – lekturę dla dzieci lub młodzieży, zeszyt, kredki, plastelinę, mazaki, długopis, ołówek, czekoladę, baton orzechowy/owocowy, ciastka zbożowe, dżem, żelki oraz kartkę z życzeniami świątecznymi od dzieci/młodzieży przygotowujących paczkę

– wyjaśnia ks. Ryszard Umański.

Po zakończeniu zbiórki rzeczowej dary należy przywieźć do 10 listopada (piątek) w godz. 08.00 – 18.00 do siedziby Towarzystwa Patriotycznego Kresy ul. Brzeźnicka 59 (parafia św. Wojciecha) wraz z potwierdzeniem udziału w akcji.

Pod koniec listopada zostanie zorganizowany wyjazd delegacji z darami do Wilna.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj