Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Event biegowy, ale i charytatywny: Nocny Bieg o Dynię w Olsztynie. Będzie się działo!

Facebook Twitter

Nocny Bieg o Dynię po raz trzeci. W Olsztynie uczestnicy na sportowo wprowadzą wszystkich w klimat halloweenowy. Hasło tegorocznej plenerowej imprezy biegowej brzmi "Uwolnić Dynię!".

Nocny Bieg o Dynię

Do startu zapisało się ponad 500 sportowców-amatorów, ale też osoby, które chcą poczuć dreszczyk emocji. To będą nie tylko biegi, słyszymy od organizatorów.

Leszek Gasik: To jest event biegowy. Można przyjść, biegać, można chodzić, można z psami się wybrać, ale co jest najważniejsze? Wybieramy się nocą do lasu. Oprócz samej aktywności w lesie będą różnego rodzaju niespodzianki czekały na osoby, które będą brały udział w tym wydarzeniu. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Słońca Jury, wolontariusze ze Słońca Jury. Wspólnota Gruntowa, która udostępniła nam ruiny zamku, żeby ta atmosfera tej dyni wiadomo, była jak najlepsza. Radio Jura patron medialny.

Jak mówi Leszek Gasik, ze Stowarzyszenia Słońca Jury, zainteresowanie jest tak duże, że na pewno nie będzie zapisów przed startem w dniu zawodów. Zaproszenie na nocny bieg i spacer przez las w rejonie ruin zamku w Olsztynie to nie wszystko. Impreza ma też wymiar charytatywny i wspiera leczenie chorego chłopca.

Leszek Gasik: Będziemy zbierali pieniążki dla Piotrusia, który jest chory na bardzo rzadką chorobę, która wyniszcza organizm całkowicie. Naszym zadaniem w tym roku będzie zebranie jak największej puli pieniążków dla Piotrusia, żeby po prostu utrzymać stan, w którym teraz jest, żeby pozwolić mu jak najdłużej w tym stanie być. Loteria tak jak w zeszłym roku, będzie dużo fajnych nagród, ciastka tego naprawdę było bardzo dużo. Było to bardzo dobre. Wszystkie pieniążki z Waszych zakupów z loterii przekazujemy na Piotrusia.

Wszystkie atrakcje zaplanowano w ostatnią sobotę miesiąca – 28 października od godz. 16:00. Imprezie patronuje Radio Jura.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023