Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejscowe inwestycje w bezpieczeństwo drogowe: GDDKiA zapowiada prace w Lgocie na DK43

Facebook Twitter

Bezpieczne rozwiązania drogowe, tym razem dla mieszkańców i kierowców w Lgocie, na terenie powiatu kłobuckiego szykowane są na 2024 rok. Inwestycje niedaleko autostrady bursztynowej, między Białą a Szarlejką, zapowiada katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

fot. gov.pl

Chodzi o skrzyżowanie DK43 z ulicami Północną i Południową.

Marek Prusak: Podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie zmiany organizacji ruchu na drodze krajowej 43 w Lgocie. Polegała ona będzie na wybudowaniu na skrzyżowaniu DK 43 z ulicą Północną i Południową pełnej sygnalizacji świetlnej drogowej. W ramach tej inwestycji doświetlimy również przejścia dla pieszych.

To dobre drogowe informacje dla mieszkańców Lgoty, gdzie w obrębie ruchliwego odcinka będzie wreszcie bezpieczniej. Sytuacja w tym rejonie pogorszyła się zwłaszcza po otwarciu autostradowego węzła Częstochowa Jasna Góra. Planowana przebudowa skrzyżowania powinna wpłynąć na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych. Również na innych odcinkach krajowej 43 trwają prace:

Marek Prusak: To nie koniec inwestycji związanych z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej 43. W tym roku zakończymy doświetlenia przejść dla pieszych w Żarkach, Waleńczowie i Opatowie. Jest to inwestycja rozpoczęta w ubiegłym roku, a w tym roku w najbliższym czasie dokonamy odebrania tych prac.

Doświetlenie i przebudowa skrzyżowań oraz poprawa bezpieczeństwa pieszych w mniejszych miejscowościach jest finansowana ze środków rządowego programu:

Marek Prusak: Te działania są realizowane w ramach programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Polega on głównie na realizacji inwestycji punktowych, które poprawiają bezpieczeństwo ruchu drogowego na istniejących drogach. Są to w szczególności doświetlenia przejść, zabudowa na przejściach, sygnalizacji świetlnej, drogowych lub ostrzegawczych i są kierowane głównie do chronionych użytkowników dróg

– informował Radio Jura – Marek Prusak, rzecznik GDDKiA w Katowicach. Przypomnijmy prace na wysokości Lgoty zaplanowano w przyszłym roku.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023