Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co już poprawili dla bezpieczeństwa w Rędzinach, a co jeszcze zrobią? Są plany GDDKiA

Facebook Twitter

Bezpieczeństwo w Rędzinach poprawiło się, ale przebieg DK91 przez gminę powoduje wciąż spore zagrożenie dla tutejszych mieszkańców. Nadal jeszcze gmina czeka na pozytywne decyzje odnośnie budowy obwodnicy i dalsze inwestycje drogowe. Mają nastąpić w tym roku.

fot. GDDKiA

GDDKiA podsumowało przeprowadzone w ubiegłym roku prace na tym terenie. Szczególnie ważna była trwająca 3 miesiące inwestycja w rejonie kościoła w Rędzinach.

Marek Prusak: Wartość wykonanych tam robót to ponad 560 tysięcy. Obejmowały zmianę lokalizacji przejścia dla pieszych przy kościele, wykonanie nowych azyli i poszerzenie istniejących. Ograniczyliśmy szerokość pasów ruchu, na odcinku objętym inwestycją wprowadziliśmy ograniczenie prędkości do 50 kilometrów. Wyznaczyliśmy również lewoskręty przy ulicach Mstowskiej, Okupnickiej, Polnej oraz Wesołej. Wykonaliśmy również remont nawierzchni na dwóch odcinkach o łącznej długości 700 metrów

– wylicza Marek Prusak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach. W zeszłym roku bezpieczeństwo pieszych poprawiono też w rejonie Urzędu Gminy w Rędzinach.

Dobre informacje są takie, że to nie koniec

Kolejne, przewidziane w tym roku zmiany mają być możliwe po zatwierdzeniu programów inwestycyjnych w Ministerstwie Infrastruktury. Poprawi się np. oświetlenie na dawnej „gierkówce”:

Marek Prusak: W listopadzie zakończyliśmy przebudowę wzbudzanej sygnalizacji świetlnej wraz z oświetleniem przejścia oraz wykonaniem niezbędnych prac brukarskich na przejściu dla pieszych w rejonie Urzędu Gminy w Rędzinach. Wartość tej inwestycji to ponad 300 tysięcy złotych. W tym roku przygotowujemy kolejne inwestycje. Tworzymy programy inwestycji dla zadań poprawiających bezpieczeństwo poprzez doświetlenie przejść dla pieszych na DK 91.

– informował rzecznik GDDKiA Marek Prusak.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj