Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Międzynarodowy konkurs fotograficzny Moment Street Photo

Facebook Twitter

To ostatnia szansa, by zgłosić swoje fotografie uliczne w Międzynarodowym Konkursie Moment Street Photo Award. Adresowany jest zarówno do profesjonalistów, jak i do amatorów, a wtorek (31.10) to ostatni dzień zgłoszeń i nadsyłania autorskich zdjęć.

Muzeum Częstochowskie Galeria Art Foto zaprasza na wernisaż, Moment Street Photo
Fot. Pixabay

Moment Street Photo- konkurs fotograficzny

 Adam Markowski: Konkurs jest rozpoznawalny już na arenie międzynarodowej, cieszy się dużym, myślę, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem, konkuruje z konkursami innymi międzynarodowymi, które są bardzo prestiżowe i to nas bardzo cieszy. Zdjęć naprawdę przybywa z dnia na dzień, z godziny na godzinę, z minuty na minutę. Zdjęcia można przesyłać przez stronę moment street photo pl, a wystawa finałowa będzie otwarta w połowie grudnia w pawilonie wystawowym Muzeum Częstochowskiego.

To V edycja tego wydarzenia, mówi fotograf Adam Markowski.

Międzynarodowy konkurs fotograficzny Moment Street Photo

Specjaliści podpowiadają, że aby zrobić dobrą fotografię, nie trzeba posiadać profesjonalnego sprzętu. Wystarczy po prostu wprawne oko i wyczucie chwili…

Adam Markowski: To jest taki konkurs, który skupia się na jednym temacie fotografowania. Tu nie chodzi o fotoreportaż, tu nie chodzi o portrety, tu chodzi o taką fotografię uliczną, taką fotografię momentu, czyli taką fotografię, za pomocą której wyłuskać chcemy różne dziwne, interesujące, frapujące zdarzenia z miast, z ulic, z miasteczek, z wsi, z różnych wydarzeń. To jest fotografia uliczna, która łapie momenty i tutaj skupiamy się na zdjęciu pojedynczym. Jedno zdjęcie buduje tę atmosferę, nie robimy cykli, natomiast zdjęć można wysłać pięć.

Międzynarodowy konkurs fotograficzny Moment Street Photo

Urząd Miasta Częstochowy, OPK Gaude Mater oraz Muzeum Częstochowskie zapraszają do udziału. W połowie grudnia poznamy laureatów i nagrodzone zdjęcia:

Adam Markowski: Możemy zrobić zdjęcie zwykłym aparatem wbudowanym w smartfon. Najważniejsza jest intuicja i umiejętności fotografującego i takich osób, które umieją dostrzec takie niuanse i interesujące chwile spacerując po ulicach, po miastach, kierowany jest ten konkurs. Także czasem może się okazać, że ktoś przypadkiem zrobi takie zdjęcia, w ogóle nie fotografuje i może zdobyć nagrodę, więc szanse są bardzo spore, tylko trzeba tym zdjęciem opowiedzieć jakąś interesującą sytuację. Takie fotografie to są wręcz takie anegdotki z życia codziennego.

Dodaje Adam Markowski z Urzędu Miasta, popularyzator fotografii w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj