Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejna odsłona Fujifilm Moment Street Photo Awards – to już 5. edycja konkursu

Facebook Twitter

W ciągu czterech lat na konkurs fotografii ulicznej przesłano 10 tys. zdjęć. Wraca Moment Street Photo Awards, który stał się bardzo popularny zarówno w Częstochowie, jak i poza nią.

fot. FB/ Fujifilm Moment Street Photo Awards

Laureatami do tej pory zostali znakomici fotografujący z Włoch, Polski, Niemiec, Iranu, Stanów Zjednoczonych i Tajlandii. Konkurs ponownie w tym roku, a do udziału w 5. edycji zaprasza Urząd Miasta, Muzeum Częstochowskie i Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater. Nadesłane zdjęcia ocenią jurorzy: fotograficy, dokumentaliści i historycy fotografii, uczestnicy powalczą za pomocą prac jak zwykle o aparaty i nagrody finansowe. Konkursowe fotografie nadsyłamy do 31 października, zwycięzców poznamy w grudniu.

Konkurs ma na celu promocję i wspieranie fotografów działających w gatunku street photo i adresowany jest do wszystkich fotografujących – profesjonalnie lub amatorsko – na całym świecie, niezależnie od tego czym robią zdjęcia – lustrzanką, bezlusterkowcem, analogiem czy smartfonem.

Organizatorami konkursu są Muzeum Częstochowskie Muzeum Częstochowskie , Urząd Miasta Częstochowy Miasto Częstochowa i Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Sponsorem tytularnym konkursu jest Fujifilm Fujifilm Poland – jedna z najbardziej cenionych marek cyfrowych aparatów fotograficznych na świecie. Inspirowana pięknem i formą klasycznych aparatów z minionej epoki, firma tworzy aparaty, które łączą w sobie innowacje technologiczne z tradycyjną, a jednocześnie stylową i funkcjonalną konstrukcją korpusów. Wieloletnie doświadczenie pozwala sprostać oczekiwaniom pasjonatów fotografii, marzących o robieniu zdjęć najwyższej jakości.

Główną nagrodą w tym roku jest aparat Fujifilm X-T5 z obiektywem Fujinon XF 18-55mm f/2.8-4.0 oraz 2000 zł. Druga nagroda to aparat Fujifilm X-S20 z obiektywem Fujinon XC 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ i 1000 zł. Trzecia nagroda to 4000 zł.

Najlepsze fotografie uliczne z całego świata wybierze Jury 5. edycji Fujifilm Moment Street Photo Awards złożone ze streetowców, dokumentalistów i historyków fotografii. W tym roku wyboru dokonają: Joanna Kinowska, Anna Kłosek, Ewa Meissner, Maciej Jeziorek i Wojciech Barczyński.
Wyniki poznamy w połowie grudnia 2023 roku podczas gali otwarcia wystawy pokonkursowej, która odbędzie się w Pawilonie Wystawowym Muzeum Częstochowskiego. Jak co roku wystawa ruszy także w trasę po Polsce.

Fotografie konkursowe, zrobione po 7 listopada zeszłego roku, należy przesyłać na adres organizatora do 31 października 2023 roku, zgodnie z wytycznymi, które określa regulamin konkursu dostępny na stronie www.momentstreetphoto.pl 

Fujifilm Moment Street Photo Awards jest także obecny na Instagramie – www.instagram.com/momentstreetphotoawards Publikowane są tam losowo wybrane fotografie zgłoszone na konkurs.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024