Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Listopad pełen emocji sportowych dla fanów badmintona

Facebook Twitter

W rozgrywkach II ligi Polskiego Związku Badmintona, sukcesy na koncie naszych sportowców. Przedstawiciele Częstochowskiej Akademii Badmintona tylko jednego dnia mieli do rozegrania trzy spotkania.

Dwa z nich zakończyli zwycięstwem:

Maciej Ociepa: Pierwsze mecze rozegraliśmy 6 listopada Mecze graliśmy przeciwko trzem drużynom, były to drużyny Legionowa, Marek i Izabelin. Drużyny z województwa mazowieckiego bardzo silne składy. Wygraliśmy dwa mecze z trzech. Jeden przegraliśmy w stosunku 4:3. Natomiast dzięki temu, że zdobyliśmy 3 pkt w dużym meczu, to zdobyliśmy 1 pkt do tabeli. W tym momencie zajmujemy 3. miejsce w klasyfikacji drużyn w 2. lidze, natomiast mamy jeden mecz mniej.

Jak mówi Maciej Ociepa, przydał się doping kibiców i fanów tej dyscypliny, którzy zagrzewali zawodniczki i zawodników do walki:

Maciej Ociepa: Po rozegraniu wszystkich meczy liczymy na to, że będziemy w walce o awans do 1. ligi w tym sezonie. Mecz drużynowy składa się z 7 pojedynków, są to dwa single mężczyzn i dwa deble mężczyzn, 1 singiel kobiet, 1 debel kobiet, 1 mix. Obecnie w rozgrywkach 2. ligi w grupie I występuje 7 drużyn, są to 4 zespoły ze Śląska i 3 zespoły z województwa mazowieckiego.

To nie koniec listopadowych emocji sportowych w badmintonie. Już 12 i 13 listopada 7. turniej z okazji Święta Niepodległości. Będą to rozgrywki Krajowego Turnieju Elity oraz gry amatorów, zaliczane do cyklu Grand Prix Częstochowy. Pierwsze mecze już w sobotę przy ul. Bojemskiego.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024