Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowska Akademia Badmintona w kolejnej rundzie rozgrywek 1. Ligi PZBAD doznała porażki

Facebook Twitter

Za nami kolejna runda rozgrywek w 1.Lidze Polskiego Związku Badmintona. Nie była niestety udana dla zawodników Częstochowskiej Akademii Badmintona.

fot. Tomasz Serwiak

Nasza drużyna nie odniosła żadnego zwycięstwa w turnieju rozegranym w sobotę (13.01) w hali katowickiego AZS-u. Częstochowianie musieli uznać wyższość gospodarzy AZS UŚ Katowice, przegrali też z MKS Spartakusem Niepołomice, i z Marco Oil Plesbad Pszczyna.

To drużyny bardziej doświadczone, sklasyfikowane w tabeli dużo wyżej

– mówi Maciej Ociepa z Częstochowskiej Akademii Badmintona.

Maciej Ociepa: Wszystkie trzy mecze przegraliśmy, w stosunku 5:2. Natomiast drużyny, z którymi rywalizowaliśmy, to są drużyny, które walczą o inne cele niż my w tym sezonie, bo naszym celem jest utrzymanie. Mamy młodą drużynę, która walczy o zdobywanie nowego doświadczenia i dlatego na pewno wyciągniemy wnioski i już możemy dzisiaj zaprosić 4 lutego do fabryki badmintona na kolejną rundę. Naszymi przeciwnikami będą drużyny z Gdańska oraz z Olsztyna.

Częstochowska Akademia Badmintona to beniaminek w 1 lidze, dla większości zawodników to debiut w rozgrywkach na tym szczeblu.

Maciej Ociepa: Nasz skład jest zbudowany przede wszystkim z osób tutaj wychowanych w Częstochowie i na tym opieramy nasz skład drużyny. Są to młodzi zawodnicy, bo to są kategorie Junior młodszy, młodzik. Także to są kategorie U 15, U 17. Ale mamy też skład połączony z doświadczonymi zawodnikami, bo to są też wielokrotnie medaliści mistrzostw Polski. Maciej Ociepa, moja skromna osoba oraz Agnieszka Fryta i Anita Sączek i to podstawowy skład naszej drużyny.

Przed Częstochowską Akademią Badmintona jeszcze dwie rundy. Ta najbliższa 4.02, wystąpimy w niej w roli gospodarza. Zawody odbędą się w hali przy ul. Bojemskiego. Kolejna runda 6.04 w Białymstoku. Do rozegrania częstochowscy badmintoniści mają jeszcze łącznie 6 meczy. W tej chwili CAB plasuje się na 12, przedostatniej pozycji w tabeli 1. ligi.

Cała tabela TUTAJ

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj