Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Licealiści z Norwida stworzyli platformę Return Help, aby pomóc w zakresie programowania

Facebook Twitter

Return Help to projekt społeczny organizowany przez grupę uczniów IX Liceum im. Norwida w Częstochowie. Chcą szerzyć dostęp do sprawdzonych i darmowych informacji z zakresu programowania.

Return Help Technologia GPT
Fot. pixabay.com

Return Help to pomoc dla osób początkujących w dziedzinie programowania

Tworzymy projekt Return Help w ramach olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii’’. Olimpiada ta polega na stworzeniu projektu społecznego. Pomysł na nasz projekt zrodził się z problemów, które napotkaliśmy podczas nauki, jak osoby zainteresowane informatyką i wiążące z nią przyszłość. Główną ideą naszej strony internetowej jest forum wzajemnej Pomocy, każdy może zadać tam pytania w interesującej go dziedzinie informatyki. Wiemy, że wzajemna pomoc oraz dzielenie się doświadczeniem jest bardzo ważne w rozwoju.

Mówią Marzena i Kalina, uczennice III klasy w IX LO. Grupa licealistów z profilu z rozszerzoną informatyką, niejednokrotnie zmagała się z ograniczonym dostępem do informacji z tego zakresu. Ten projekt ma to zmienić i pomóc też innym osobom:

Głównym powodem, dla którego otworzyliśmy nasz projekt, były nasze własne problemy podczas pisania pierwszych kodów. Potrzebowaliśmy wtedy prostego wytłumaczenia i darmowej pomocy, co jest dość ciężko znaleźć w internecie. Dlatego nasza strona ma na celu pomóc młodym osobom w rozpoczęciu swojej przygody z programowaniem oraz wsparciu w tym przedsięwzięciu.

Z naszą biblioteką algorytmów powinien poradzić sobie każdy, tam wszystko jest po kolei ułożone, tak jak powinno się zaczynać naukę programowania. Każdy element jest dokładnie wyjaśniony i w tak przystępny sposób, aby każdy po prostu zrozumiał.

Dodają częstochowscy licealiści. Młodzi ludzie stworzyli stronę z biblioteką informacji – o różnych językach programowania, o tym, jak w ogóle zacząć programować i jak napisać pierwsze komendy. Strona działa także jako internetowe forum. Projekt stworzono w ramach ogólnopolskiej olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii’’. Komu jeszcze pomoże? Np. maturzystom:

Na naszej stronie można znaleźć bibliotekę algorytmów napisanych w języku C++.

Nasza biblioteka przygotowuje do matury z informatyki, gdzie ktoś później po takiej maturze może wybrać studia informatyczne i dalej rozwijać się w tej dziedzinie, co daje bardzo szerokie możliwości. Informatyka jest bardzo przyszłościowym kierunkiem.

Nawiązaliśmy wiele współprac z prestiżowymi firmami, z niektórymi z nich organizujemy również warsztaty dla klas informatycznych. Przygotowaliśmy już warsztaty o tematyce tworzenia projektów IT.

O projekcie mówiły Ania, Marzena, Kalina i Piotr.

Więcej informacji, a przede wszystkim dostęp do wspomnianej biblioteki znajduje się na stronie www.returnhelp.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024