Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Aplikacja Sleep well: Licealiści ze Słowackiego wymyślili aplikację, która bada jakość snu

Facebook Twitter

Licealiści ze Słowackiego wymyślili aplikację, która bada jakość snu i uczy młodzież higieny snu. Dowiemy się z niej jak regeneracja podczas spania jest ważna dla organizmu, szczególnie młodej osoby.

Aplikacja Sleep well
fot.slowacki.net

Aplikacja Sleep well

Edukujemy młodzież na temat zdrowego snu oraz kreujemy modę na zdrowy sen.

Kierujemy to tak naprawdę dla najmłodszych i od przedszkola, i od klas pierwszych, żeby młode osoby wiedziały, jak ważny jest sen dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Sen tak naprawdę jest podstawą dotyczących wszystkich naszych późniejszych etapów życia, naszego umysłu, naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Chcemy nauczyć, że sen jest najważniejszą częścią regeneracji.

Młodzież z I Liceum w Częstochowie nie poprzestaje na projekcie aplikacji, równocześnie przedstawia swoje edukacyjne treści w mediach społecznościowych i prowadzi prelekcje dla młodszych uczniów:

Prowadzimy prelekcje od klas 1-3, ale tak naprawdę zaczynamy od przedszkola. Pokazujemy nasze prezentacje i skutki długiego snu i to jak dobry sen nam pomaga.

Prowadzimy media społecznościowe, dajemy różne edukacyjne treści i właśnie dzięki tym mediom staramy się dotrzeć do nich i pokazać im, jak ważna jest prawidłowa higiena snu.

Przez zabawne filmiki w internecie. Kreujemy modę na zdrowy sen.

Mówią uczniowie ze Słowackiego: Igor, Ania i Jakub. Aplikacja „Sleep well” już wkrótce będzie działać, każdy będzie mógł ściągnąć ją na telefon. Narzędzie pozwoli nam na co dzień pomyśleć o walorach zdrowego snu – przekonują jej twórcy:

Aplikacja służy do planowania prawidłowego snu z dodatkową funkcją.

Dodawania znajomych, co może być dla młodych ludzi dodatkową dawkę motywacji o to, żeby faktycznie zadbać o higienę swojego snu. Możemy sobie obliczyć, o której godzinie powinniśmy położyć się spać lub też wstać, aby w pełni wykorzystać potencjał naszego snu.

Wydaje nam się, że właśnie ta aplikacja jest najbardziej atrakcyjna dla naszych odbiorców, ponieważ jest dwudziestym pierwszym wieku, nie ma osoby, która by bez tego telefonu żyła, więc połączenie tego, czym młodzież żyje z tym, czym może zacząć żyć, czyli zdrowym snem, jest na tyle efektywne, że właśnie w tę drogę zdecydowaliśmy się pójść.

Dodaje Ania, Emilia oraz Igor. Uczniowie badają jakość snu, a także pomagają swoim narzędziem go dobrze planować. Młodzież stara się w ten sposób kreować pewną modę na zdrowie i przeciwdziałać złym nawykom rówieśników:

Kiedy będziemy spali 3 godziny mniej, aplikacja nam wyśle, jakie mogą być tego skutki, mogą nas boleć głowy, możemy mieć spadki humoru, zmiany ciągłego humoru. Nasza aplikacja ma służyć ku edukacji.

Uczymy nie tylko o tym, jak ważny jest sen, ale również o tym, jak groźne jest pozbawianie się go m.in. przez spożywanie energetyków.

Dodają Jakub i Basia, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj