Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Laptopy dla uczniów. Jeszcze we wrześniu uczniowie klas IV w podstawówkach zostaną wyposażeni w nowy sprzęt

Facebook Twitter

Jeszcze we wrześniu bezpłatne laptopy otrzymają wszyscy uczniowie klas IV szkół podstawowych. Tak zapowiadało ministerstwo, to potwierdza również Urząd Miasta Częstochowy. Z kolei w październiku ma ruszyć program "Laptop dla nauczyciela".

laptopy dla uczniów

Laptopy dla uczniów

Mówi naszemu reporterowi Rafał Piotrowski, naczelnik miejskiej oświaty:

Rafał Piotrowski: Cieszymy się z takiego rozwiązania. Natomiast nie będziemy na placu Biegańskiego rozdawali laptopów, będą trafiały bezpośrednio do częstochowskich szkół podstawowych i tam dyrektor będzie przekazywał ten sprzęt. Jest to oczywiście pewien element biurokratyczny, czyli umowy, ale to będzie już skupiało się na dyrektorze szkoły. Nie mamy sygnałów, żeby były jakiekolwiek terminy opóźnione, jakiekolwiek problem z przekazywaniem tych laptopów do szkół.

Sprzęt zostanie przekazany rodzicom lub opiekunom prawnym ucznia na podstawie umowy na własność albo umowy użyczenia – zgodnie z ich preferencjami. Sprzęt, który trafi do uczniów, będzie miał zainstalowany system operacyjny i dostęp do bezpłatnego pakietu biurowego. Rodzice i szkoła będą mogli zdecydować o instalacji dodatkowego oprogramowania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj