Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kulturalnie, muzycznie i artystycznie w Miejskiej Galerii Sztuki 29 i 30 listopada

Facebook Twitter

Miejska Galeria Sztuki uczestniczy w obchodach jubileuszu twórczości znanego na całym świecie, częstochowskiego artysty.

Prace z dorobku Jerzego Kędziory trafią do sal wystawowych jeszcze w tym miesiącu:

Joanna Matyja: Rzeźbiarz Jerzy Kędziora w galerii zaprezentuje pewien wycinek swojej twórczości w ramach własnego jubileuszu, wspomagając również obchodzony już od kilku miesięcy jubileusz 45-lecia istnienia Miejskiej Galerii Sztuki (…).  Jej wernisaż 29 listopada.

Polecała Joanna Matyja. 30 listopada w galerii inne, kulturalne wydarzenie, pełne muzyki, ale będzie łączyć też sztuki plastyczne i doznania audiowizualne. O legendzie Pink Floyd opowie w Częstochowie Piotr Metz.

Joanna Matyja: Od jakiegoś czasu Pani Dyrektor Anna Palaczek – Szumlas podjęła współpracę ze znanym dziennikarzem muzycznym Piotrem Metzem i to on prowadzi taki cykl, w którym opowiada o bardzo znanych płytach muzyki rozrywkowej i jest to połączone z odsłuchem tych płyt na dobrym technicznie sprzęcie. Na tym najbliższym spotkaniu bohaterką będzie – bo mówimy o płycie – będzie płyta zespołu Pink Floyd „Animals”. Są to bardzo ciekawe, wciągające wydarzenia i mam nadzieję, że ten nasz kalendarz, będzie również Państwa kalendarzem w odwiedzaniu Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie.

Ciekawe wydarzenia w planach Miejskiej Galerii Sztuki zapowiadała Joanna Matyja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023