Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

45 lat minęło. MGS świętuje swoje urodziny. W sobotę wernisaż Jana Kantego Pawluśkiewicza

Facebook Twitter

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie świętuje swoje 45-lecie. Obchody jubileuszu rozpoczęły się w minioną sobotę 12 listopada. Uroczystość uświetnił koncert pt. „Jego portret” Włodzimierza Nahornego wraz z zespołem.

To jednak nie koniec jubileuszowych atrakcji. W tym tygodniu odbędzie się wernisaż wystawy autorstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza – muzyka, kompozytora, który podjął się również twórczości artystycznej z zakresu plastyki:

Joanna Matyja: On tworzy bardzo specyficzną techniką, wybierając jako materiał, jako tę technikę do tworzenia atramenty żelowe, takie jakie są zawarte w długopisach, stąd to on sam nazwał tę dziedzinę sztuki, którą uprawia mianem ŻelArtem. Jego obrazy niewielkich formatów, są niezwykle atrakcyjne, ze względu na barwy, na intensywność, na nasycenie, a poza tym autor charakteryzuje się fantastyczną wyobraźnią. To będzie duże wydarzenie, bo sam autor obiecał swoją obecność. Mało tego, obiecał niewielki recital, zagra na fortepianie.

– mówi Joanna Matyja z MGS w Częstochowie Wernisaż odbędzie się w sobotę 19 listopada o godzinie 18.00. Wieczór uświetni koncert – Tribute to ANAWA. Profesjonalni muzycy wykonają najbardziej znane utwory Marka Grechuty, do większości których muzykę skomponował Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024