Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Benefis Jana Wołka. Wielkie wydarzenie i wielkie nazwiska podczas koncertu

Facebook Twitter

50 lat pracy twórczej to okazja do niecodziennego spotkania z licznymi gośćmi w Filharmonii Częstochowskiej. Z okazji jubileuszu Jana Wołka, Miejska Galeria Sztuki organizuje właśnie w naszym mieście benefis artysty.

Będzie muzycznie, poetycko, nieco sentymentalnie, pojawi się też okolicznościowa wystawa.

Anna Paleczek-Szumlas: Janek ma tutaj swoich przyjaciół, takich z kręgów zawodowych i prywatnych, bo to się zawsze w życiu artystycznym wspaniale miesza. To przede wszystkim cudowny powód do tego, że przyjął zaproszenie na stworzenie obchodów jubileuszowych, czyli benefis Jana Wołka. 22 listopada, o godzinie 19 będziemy mogli spotkać się z tym wielkim artystą. Nie tylko znamy go jako człowieka posługującego się cudownym poczuciem humoru, ale również tekściarz i poetę.

Jak zdradza Anna Paleczek-Szumlas, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki, swój udział zapowiedziało ogromne grono gwiazd, które pojawią się na częstochowskiej scenie.

Anna Paleczek-Szumlas: Na zaproszenie pięknie odpowiedziało też grono wybitnych artystów. Spotkanie poprowadzi Artur Andrus, ale na scenie spotkamy Andrzeja Poniedzielskiego. Piotr Bukartyk, wychowanek Wołka, którego też bardzo ciepło zawsze wspomina na scenie. Kierownictwo muzyczne przyjął Janusz Strobel. Przy fortepianie różni pianiści, ale tu chciałabym wymienić pana Włodzimierza Nahorego, który również przyjedzie do Częstochowy. Będzie akompaniował Magdzie Umer, ale również będzie śpiewała Anula Stankiewicz, Jacek Wójcicki do nas dołączy.

Benefis Jana Wołka 22 listopada

Jak mówią organizatorzy, aktorzy, wokaliści i muzycy wykonają piosenki z tekstami Jana Wołka. Szykowanych jest sporo niespodzianek także dla samego jubilata. Z dedykacjami i życzeniami przyjedzie mnóstwo sympatyków jego twórczości.

Anna Paleczek-Szumlas: I Marian Opania przyjedzie do swojego przyjaciela i do publiczności. Prosto ze Stanów Zjednoczonych powitamy maestro Wadima Brodskiego, przy akompaniamencie pięknej Gabrieli Stankiewicz. Przyjedzie również Lora Szafran, pan Marek i Barbara Torzewscy, którzy prosto z Brukseli zaśpiewają naszemu jubilatowi. Nie mogę nie wymienić pana Wiktora Zborowskiego, którego przywiozę dzień wcześniej, aby mógł zadeklamować Jankowi własną dedykację. Andrzej Grabowski będzie osobiście, spotkamy się z Joanną Liszowską z Jerzym Satanowskim, Januszem Grzywaczem.

Polecamy Benefis Jana Wołka, który świętuje 50-lecie pracy artystycznej.

To wydarzenie w Filharmonii 22 listopada od godz. 19.00. Zachęcała dyr. Anna Paleczek-Szumlas.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj