Kolejne zwycięstwo Rakowa Częstochowa

W rozegranym w poniedziałek (21.10) meczu 12 kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa pokonał w Bełchatowie drużynę Śląska Wrocław 1:0 (0:0), po golu Piotra Malinowskiego strzelonego w 90 minucie spotkania!

W pierwszych minutach spotkania drużyna gości próbowała narzucić swój styl gry, ale częstochowianie na to nie pozwolili. To Raków stwarzał groźniejsze sytuacje w pierwszej połowie meczu – celne i niebezpieczne strzały oddawali Daniel Bartl i Brown Forbes, skutecznie interweniował jednak bramkarz Śląska Matus Putnocky.
W drugiej połowie Śląsk ruszył do ataku, groźny strzał oddał w 48 min. młodzieżowiec w ekipie gości Przemysław Płacheta. Stopniowo Raków jednak zaczął zyskiwać przewagę, min. w 61 minucie groźny strzał z 18 metrów oddał Igor Sapała. Od ok. 70 min. gra toczyła się już całkowicie pod dyktando czerwono-niebieskich, wydaje się, że wrocławianie wyraźnie ustępowali naszym piłkarzom przygotowaniem kondycyjnym.
W 73 minucie ładną, dwójkową akcję przeprowadził Szczepański z Babenką, piłka po uderzeniu tego pierwszego minimalnie przeleciała nad bramką strzeżoną przez Putnockiego. W 81 min. błąd popełnił obrońca Śląska Mariusz Pawelec, w sytuacji nie zorientował się jednak Brown Forbes.
Kluczowe dla losów spotkania okazały się zmiany, jakich dokonał trener Marek Papszun. W miejsce Bartla i Szczepańskiego desygnował do gry Piotra Malinowskiego i Michała Skórasia. W 90 min., w okolicy 30 metra Sapała skutecznie powalczył o piłkę z Krzysztofem Mączyńskim, podał na prawą stronę do Skórasia, ten zagrał po ziemi w pole karne. Piłka jakimś cudem dostała się pod nogi popularnego „Maliny”, który celnym strzałem z pola karnego zdobył dla Rakowa bramkę na miarę 3 punktów!

Tak trener Śląska starał się tłumaczyć drugą porażkę swojego zespołu w tym sezonie:

– tyle Vietezslav Lavicka (Wieteslaw Lawiczka) – trener Śląska Wrocław. A tak na gorąco spotkanie podsumował trener Rakowa Marek Papszun:

GRATULUJEMY!!! Raków odniósł zasłużone zwycięstwo, będąc drużyną lepszą i bardziej zdeterminowaną. Po 12 kolejkach częstochowianie zajmują 11 miejsce w tabeli, z dorobkiem 15 punktów. Następny mecz czerwono-niebiescy rozegrają w najbliższą sobotę (26.10), na wyjeździe zmierzą się z ekipą ŁKS Łódź.