Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kładki nad trasą na wysokości ul. Mireckiego już nie ma. Mieszkańcy muszą nadrabiać drogi. Jak tłumaczy to MZD?

Facebook Twitter

"Miasto o nas zapomniało", mówią mieszkańcy ulicy Mireckiego i Bohaterów Katynia. Chodzi o brak kładki nad Aleją Wojska Polskiego. Przeprawa najpierw została zamknięta po jej uszkodzeniu przez przejeżdżającą ciężarówkę, a teraz została całkowicie rozebrana.

Mieszkańcy żalą się Radiu Jura, że nie mają możliwości szybkiego dostania się na drugą stronę trasy. Problem zasygnalizowali nam starsi mieszkańcy Rakowa i Błeszna:

Rozumiemy problem, ale nie było innej możliwości niż rozebranie kładki na wysokości ul. Mireckiego

– tłumaczy Maciej Hasik z MZD. Stan techniczny przeprawy był fatalny.

Kładka po ocenie Nadzoru Budowlanego musiała zostać rozebrana w trybie pilnym. Niestety nie ma możliwości wybudowania tymczasowej przeprawy nad trasą:

Maciej Hasik: Nie ma jednak złotego środka, kiedy mamy konieczność rozbiórki takiego obiektu. Nie możemy zbudować tymczasowej przeprawy, która by naprędce mogła być skręcona, bo to jest po prostu niemożliwe. Musi być w odpowiednich parametrach, a przejście dołem jest w ogóle wykluczone, bo to jest droga krajowa, ruchliwa, pomimo tego, że ruch jest inny niż kiedyś, to wciąż jest to jedna z najbardziej obłożonych dróg krajowych w Polsce.

Nie można przechodzić przez trasę, do takich sytuacji, jak mówią nam mieszkańcy, dochodzi jednak coraz częściej:

Jak słyszymy mieszkańcy muszą teraz pokonać kilkaset metrów więcej, aby dostać się na drugą stronę Alei Wojska Polskiego.

Niestety nie ma innego wyjścia, podkreśla Maciej Hasik z MZD:

Maciej Hasik: Nie wolno tamtędy przechodzić, nie sposób też wytyczyć tam bezpiecznego przejścia. Każdy, kto przechodzi tam na dziko, na własną odpowiedzialność, musi się liczyć z tym, że to będzie ostatnie przejście przez jakąkolwiek ulicę w jego życiu, więc nie warto tak narażać swojego zdrowia i bezpieczeństwa w ruchu drogowym i poczekam aż ta i inne kładki zostaną wybudowane na nowo.

Mieszkańcy czekają na szybkie wznowienie prac:

Niestety nie znamy konkretnego terminu wybudowania nowej kładki.

My jak zawsze czekamy na kolejne opinie mieszkańców, dzwońcie 34 389 89 89.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj