Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kierowcy, noga z gazu! Śnieżne zawieje także na drogach regionu

Facebook Twitter

Ślisko, a w czasie śnieżnych zawiei ograniczona widoczność. Kierowcy, noga z gazu. Jak informuje śląska policja tylko dziś (16.01) na trasach województwa doszło do 113 zdarzeń drogowych. Ważna informacja: nikt nie został ranny.

noga z gazu

Za drogówką powtarzamy prośby o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. To właśnie zbyt szybka jazda i niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami są powodem największej ilości zdarzeń na zimowych trasach.

Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odległość, po jakiej od wciśnięcia hamulca zatrzyma się pojazd. Noga z gazu!

Szybko zapadający zmrok wpływa niekorzystnie na komfort i bezpieczeństwo podróżowania, a także na naszą sprawność psychofizyczną. Przy złej pogodzie widoczność jeszcze bardziej się pogarsza. W takich warunkach kierowcy często nie są w stanie dostrzec pieszego ubranego w odzież w ciemnych kolorach. Dlatego zachęcamy wszystkich pieszych do noszenia elementów odblaskowych. To może uratować życie!

Zalegający na nadwoziu i szybach śnieg oraz lód może skutecznie utrudniać poruszanie się pojazdem. Policjanci przypominają, że zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu. Nie może naruszać też porządku ruchu na drodze i narażać kogokolwiek na szkodę. Pamiętajmy więc, aby przed wyjazdem zadbać o stan naszego pojazdu, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo własne, jak i innych uczestników ruchu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj