Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nieostrożność i nadmierna prędkość. Policja z Lublińca punktuje kierowców

Facebook Twitter

Nieostrożność kierowców i nadmierna prędkość, to były najczęstsze przyczyny zdarzeń na drogach w rejonie Lublińca w ubiegły weekend. Policja podsumowała zdarzenia: doszło do 9 kolizji.

fot.Policja z Lublińca

Policja z Lublińca

W sobotę 27 stycznia po godzinie 14:00 lubliniecki dyżurny przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Pawonków na drodze krajowej 46. Na miejscu policjanci drogówki ustalili, że jadący samochodem Renault 35-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego nie zachował należytej odległości za pojazdem Opel i najechał na jego tył. W wyniku tego zderzenia Opel przemieścił się prosto pod koła nadjeżdżającego z naprzeciwka samochodu ciężarowego MAN. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 5000 zł oraz na jego konto dopisano 10 punktów karnych.

Policjanci apelują

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze. To właśnie niedostosowanie prędkości i niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami są powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń na drogach. Śliska nawierzchnia znacznie wydłuża drogę hamowania naszego pojazdu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj