Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Korzystajcie z życia: Kawiarenka Dla Seniora wróciła. Wystarczy wydać symboliczne 2 złote

Facebook Twitter

Wraca po 4 latach akcja „Kawiarenka dla seniora". Skierowana jest do częstochowian w wieku 60+ i ma na celu ich aktywizację i integrację. Tym samym po pandemicznej przerwie ponownie Częstochowa wspiera seniorów.

Kawiarenka Dla Seniora
Fot. czestochowa.pl

Kawiarenka Dla Seniora

Do akcji można dołączyć w bardzo prosty sposób.

Aneta Federak: Po pandemicznej przerwie udało się wznowić realizację akcji. Będzie to już XIII jej edycja. Akcja polega na tym, że pobieramy kupony, które uprawniają do zakupu kawy i herbaty za symboliczne 2 złote w lokalach gastronomicznych, które zgłosiły się do udziału w naszej akcji. Kupony wydawane będą w każdy wtorek w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie przy ulicy Kilińskiego 13 w godzinach od 9:30 do 12:30.

– mówi Aneta Federak, wieloletnia koordynatorka „Kawiarenki dla seniora”. Starsi uczestnicy akcji będą mogli zagościć w wybranych kawiarniach i napić się herbaty albo kawy. W tej edycji bierze udział 7 punktów, ale mają do akcji przystąpić kolejne gastronomie. Ułatwią w wielu dzielnicach nawiązanie znajomości i spotkania. Akcja ma zachęcać seniorów do życia społecznego:

Olga Dargiel: Na ten moment tych przedsiębiorców jest siedmiu w różnych miejscach naszego miasta. Oczywiście serdecznie zachęcamy kolejne osoby do tego, żeby zgłaszały się, przystępowały do tej akcji. Wiemy już, że seniorzy bardzo się cieszą, bo tutaj symboliczne dwa złote, kawa i herbata jest w tej ofercie, ale przede wszystkim w ofercie jest uśmiech, radość i możliwość spotkania, bo o to chodzi w kawiarence dla seniora, żeby seniorzy wyszli z domu, spotkali się, żeby mogli spędzić jak najwięcej czasu ze sobą

– ocenia Olga Dargiel, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie. O inicjatywę zapytaliśmy najbardziej zainteresowanych, którzy pojawili się podczas inauguracyjnego spotkania:

Tu są moje koleżanki i też jesteśmy zadowolone. I w ogóle cieszę się, że będę mogła z koleżanką przyjść na kawę.

Możemy się spotkać i możemy sobie porozmawiać, możemy się poznać, bo to jest taki wiek, gdzie dużo osób już jest samych i w domu jesteśmy sami. Telewizor, radio dobrze, że istnieją, ale nie ma to jak kontakt z drugim człowiekiem i szczególnie w naszym wieku i to nam bardzo pomaga, i tego typu właśnie okazja do spotkania się z innymi to jest wspaniała sprawa.

To już trzynasta edycja „Kawiarenki”, pierwsza miała miejsce w 2008 roku, a ostatnia w 2019 roku. Tegoroczna będzie realizowana do końca października. To cenna inicjatywa w naszym mieście:

Elżbieta Markowska: Każdy senior ma mały budżet, także się liczy z każdą złotówką, ogląda ją na kilka sposobów, ale bardzo fajnie, że coś takiego jest i dobrze, że będzie można z tego skorzystać i zrobić coś dla samego siebie, czyli wyjść z tego domu i patrzeć na świat przez różowe okulary. I zachęcam, żeby wszyscy, którzy siedzą i słuchają, że właściwie to życie jest smutne, bo jestem chory i nikt mnie nie chce odwiedzić, żeby każdy skorzystał z tej propozycji. Apeluję do wszystkich moich kochanych seniorów, zadbajcie o siebie, dbajcie o swoje zdrowie, ale przede wszystkim korzystajcie z radości życia

– dodaje Elżbieta Markowska, prezes stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki, które zajmuje się też pomocą seniorom.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023