Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Już za kilka lat DK1 zmieni się w częstochowski odcinek autostrady A1

Facebook Twitter

Wiemy że zaplanowany odcinek z Częstochowy do Tuszyna będzie miał trzy pasy jazdy w każdym kierunku. Z kolei czy część A1 stanowiąca obwodnicę naszego miasta będzie trasą bezpłatną, jeszcze nie wiadomo.

Wzmaga się jednak prowadzony nią tranzyt, szacuje się że trasą będzie przejeżdżać w ciągu najbliższych lat nawet do 60 tys. samochodów na dobę.

Tłumaczy Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA. Już teraz dojazd do Częstochowy od strony stolicy oraz wyjazd DK1 w kierunku Łodzi stanowi dla kierowców wyzwanie, policja zaleca objazdy, stale na wysokości Kościelca towarzyszą nam korki. Wszystko z powodu powstającej obwodnicy Częstochowy. Od 2019 roku utrudnień ma być jeszcze więcej…

Zapisy zapisami, wszystkie umowy mają być podpisane w kolejnych dniach i tygodniach. Kierowcy będą musieli liczyć się z komplikacjami podczas przejazdu przez Częstochowę, gdy ruszy na dobre budowa autostrady. Warto znać wtedy także alternatywne trasy dojazdu. Przypomnijmy ekipy budowlane wkroczą na nitkę dzisiejszej drogi krajowej nr 1.

Dodaje Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2020