Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak pozbywać się nieczystości po czworonogach? Pomoże w tym CUK

Facebook Twitter

Znów w mieście po latach będą kolportowane woreczki dla osób wyprowadzających psy na spacer. W ten sposób Centrum Usług Komunalnych zamierza edukować częstochowian, w jaki sposób dbać o czystość miasta.

nieczystości po czworonogach
fot. Lepale pixabay.com

CUK zamierza edukować częstochowian, aby ułatwić im sprzątanie po pupilach i uzmysłowić jak to robić właściwie:

Łukasz Kot: Odpady w tych woreczkach mogą trafiać do każdego kosza na odpady zmieszane, nie potrzeba specjalnych koszy na odpady, tylko właśnie należy po swoim psie sprzątnąć i ten woreczek wyrzucić do odpadów zmieszanych. Żeby nam było wygodnie, zakupiliśmy takie plastikowe kości, które można przymocować do smyczy, dzięki temu zawsze jesteśmy wyposażeni na każdym spacerze w woreczki. Dzięki tym naszym działaniom miasto jest czystsze, bo też należy pamiętać, że często te psy spacerują tam, gdzie bawią się dzieci, więc należy po swoim psie sprzątać.

Gdzie pozbywamy się takich odpadów- wyjaśniał Łukasz Kot naczelnik Centrum Usług Komunalnych.

Łukasz Kot

Oryginalne pojemniczki na woreczki powinny się sprawdzić, bo są poręczne i przymocowujemy je do psiej smyczy. Wtedy o woreczku nie zapomnimy, ale ważne, aby go użyć z dbałości o nasze ulice i chodniki:

Łukasz Kot: Można przyjść do CUK-u, dopóki je mamy, one się stopniowo rozchodzą. Unikamy takiego rozdawania, bardzo powszechnego na jakichś piknikach, no bo nie każdy ma psa. Chcemy, żeby to trafiło do tych częstochowian, którzy mają swoje psy i chcą dbać o nasze środowisko. Chcemy pokazać, co należy robić z tymi odpadami, że należy je zdeponować do pojemnika na odpady zmieszane. Dbanie o miasto zaczyna się od najmniejszych kroków na co dzień.

Apelował Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych. W siedzibie centrum mieszkańcy mogą pobrać taki psi gadżet bezpłatnie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj