Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

I Festiwal im. Piotra Machalicy: Sobota w Miejskiej Galerii Sztuki i niedzielny finał z gwiazdami w Teatrze

Facebook Twitter

Po uroczystym odsłonięciu ławeczki w III Alei w piątkowe (01.07) popołudnie i spektaklu w Teatrze Mickiewicza, jeszcze przez dwa dni potrwa I Festiwal im. Piotra Machalicy. Do Częstochowy na to kulturalne wydarzenie zjedzie masa gwiazd.

W sobotę 2 lipca zawitają m.in. do Miejskiej Galerii Sztuki. Jak mówi dyrektor Anna Paleczek-Szumlas, to miejsce naturalnie związane z osobą Piotra Machalicy:

Anna Paleczek-Szumlas: Był gościem galerii, uwielbiał sztukę, sam zresztą był kolekcjonerem. Z tego właśnie powodu galeria jest współorganizatorem tego festiwalu i wiele imprez w sobotę 2 lipca będzie się odbywało na terenie Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. O godz. 14:00 w sali naszego kina OKF Iluzja dojdzie do projekcji spektaklu Teatru Telewizji „Smutne miasteczko” z 2002 roku, wielkie nazwiska.

Po pokazie spektaklu Teatru Telewizji, przygotowano w Galerii Zwiastun wystawę fotografii oraz wyjątkowe wydanie spotkania pod hasłem „Nieśmiertelni”. Na deser wieczorny koncert w sali OKF-u:

Anna Paleczek-Szumlas: O godzinie 16:00 wernisaż wystawy Piotra Machalicy. Będą to szczególne zdjęcia z jego kreacji aktorskiej, z bardzo ważnych dla niego wydarzeń artystycznych. O godz. 17:00 mamy całą plejadę bliskich osób Piotrowi Machalicy. Rozmowę poprowadzi Jan Wołek. Będzie Magda Umer, Nula Stankiewicz, Jerzy Bończak, Krzysztof Materna, Janusz Strobel, Artur Żmijewski. Koncert „Tak młodo jak teraz” w wykonaniu Nuli Stankiewicz, Janusza Strobla i Pawła Pańty zaplanowaliśmy na godz. 20:30.

– polecała Anna Paleczek-Szumlas, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Jeżeli zabraknie miejsc na sali, wydarzenie będziemy mogli oglądać na zewnątrz, na specjalnie ustawionym telebimie. W niedzielę na finał I edycji festiwalu wracamy do Teatru Mickiewicza. Galowe podsumowanie imprezy w niedzielę (03.07) o godz. 18:00.

Aleksandra Sosnowska-Machalica: Galowy koncert, który poprowadzi Magda Umer, Czarek Żak, wystąpi Magda Umer, Kasia Żak, Nula Stankiewicz, Ewa Żmijewska, Shanderlica Casper, Artur Żmijewski, Andre Ochodlo, Olek Klepacz w towarzystwie Janusza Strobla, Pawła Pańty, Cezarego Konrada, Krzysztofa Niedźwieckiego, Michała Rorata. To będzie bardzo poetycki koncert. Będzie bardzo sentymentalny i nikt nie będzie tego unikał, bo mój mąż był bardzo sentymentalny, bardzo wrażliwy i uwielbiał się wzruszać

– koncert galowy pt. „Moje chmury płyną nisko” polecała Aleksandra Sosnowska-Machalica. Festiwalowi patronuje Radio Jura.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj