Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wybory 2023: W sejmie mamy dwóch posłów wybranych spoza regionu

Facebook Twitter

Za nami już wybory 2023. W Sejmie nasz region będzie miał także dwóch dodatkowych przedstawicieli, którzy wybrani zostali z list poza Częstochową

wybory samorządowe 2024 Wybory 2023

Wybory 2023: W nowym składzie Sejmu oprócz siedmiu przedstawicieli naszego miasta i regionu, będziemy mieli jeszcze dwójkę posłów związanych z Częstochową. Startowali z innych okręgów i okazało się to skuteczne. Mandat posła z Opola zdobył Włodzimierz Skalik, startujący z listy Konfederacji.

Włodzimierz Skalik:  Będąc członkiem Rady Liderów zostałem obarczony obowiązkami zaopiekowania się okręgiem opolskim, a mieszkańcy ziemi opolskiej wysłali mnie do Sejmu. Nie jesteśmy zaprzysiężeni, ale to nam nie przeszkadza w naszej pracy. Moim zamiarem jest uruchomienie biura poselskiego również w Częstochowie, bo pod kątem skuteczności wyborów partia, która chciałaby mieć swoich posłów z okręgu częstochowskiego, musi uzyskać przynajmniej kilkanaście procent poparcia, stąd ja liczę na to, że okręg częstochowskim będzie miał swojego posła już w kolejnej kadencji.

Fot. FB Włodzimierz Skalik

Dwóch częstochowian zdecydowało się kandydować w innych miastach. Dzięki temu swoje ugrupowanie będzie reprezentował też Piotr Strach lider listy Trzeciej Drogi w Gliwicach. Znany częstochowski samorządowiec również jest sejmowym debiutantem.

Piotr Strach: Jeśli chodzi o województwo śląskie, to ja jestem związany z Bytomiem, nie tylko z Częstochową, ale także rodzinnie i zawodowo z miastami śląskimi. A tak się złożyło, że akurat z Polski 2050 poproszono mnie żebym startował właśnie z tego okręgu numer 29 i się udało. Cieszę się, że także dobry wyniki w okręgu częstochowskim zrobił  przedstawiciel PSL-u, już teraz poseł Kiepura.

Radio Jura:  Z tyłu głowy będzie nie tylko Bytom, Gliwice, ale Częstochowa także?

Piotr Strach: Oczywiście. W Częstochowie na pewno będę otwierał biuro poselskie. Będę posłem  Polski 2050 także, który będzie dbał o Częstochowę, całą ziemię częstochowską.

Z nowymi parlamentarzystami z Częstochowy, ale zdobywającymi mandat w innych okręgach, rozmawiał Mariusz Osyra.

Fot. FB Piotr Strach

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj