Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wybory 2023: Jak frekwencja w Częstochowie? Prezydent miasta dziękuje

Facebook Twitter

Wybory 2023: Nie tylko w skali kraju, ale także w Częstochowie, to były rekordowe - pod względem frekwencji - wybory. Wszystkim, którzy poszli do urn dziękuje prezydent miasta.

Wybory 2023

Wybory 2023: Gdzie najlepsza frekwencja w mieście?

Jestem wdzięczny Częstochowiankom i Częstochowianom za rekordową frekwencję – to słowa prezydenta Częstochowy po wyborach. Frekwencja wyniosła blisko 77 procent, to o ponad 11 procent więcej niż w poprzednich wyborach parlamentarnych w 2019 r. Urzędnicy podliczyli, że najwyższą frekwencję w całym mieście – ponad 89 procent, odnotowano w obwodzie nr 45, z siedzibą komisji w Szkole Podstawowej nr 38 przy ul. Sikorskiego.

Wybory 2023

Wybory w Częstochowie odbyły się w 136 obwodach głosowania, w tym 10 tzw. odrębnych – zorganizowanych m.in. w szpitalach, domach pomocy społecznej oraz areszcie śledczym.

Nie licząc tych obwodów frekwencja wahała się w mieście w poszczególnych komisjach wyborczych od ponad 53 proc.  aż do 89,47 proc. w obwodzie nr 45, z siedzibą komisji w Szkole Podstawowej nr 38 przy ul. Sikorskiego. Obwód ten obejmuje wyborców z ulic: Augustowskiej, Bialskiej, Ciechanowskiej, Iławskiej, Jędrzejowskiej, Jowiszowej, Karkonoskiej, Kieleckiej, Kilara, Krynickiej, Kujawskiej, Kutnowskiej, Łowickiej, Małopolskiej, Marsowej, Mazowieckiej, Neptunowej, Nowobialskiej, Nyskiej, Oławskiej, Opolskiej, Orlicz-Dreszera, Pabianickiej, Poleskiej, Reszkego, Staropolskiej, św. Faustyny, św. Krzysztofa, Świętokrzyskiej, Wielkopolskiej, Włodawskiej, Wodzisławskiej, Wrocławskiej i Zgorzeleckiej. Serdecznie gratulujemy!

Trzeba też dodać, że aż w 32 częstochowskich obwodach głosowania odnotowano w niedzielę frekwencję ponad 80 procent.

Ogólna frekwencja dla powiatów w regionie wygląda tak:
– powiat częstochowski- 74,5%
– powiat kłobucki 73,36%
– powiat myszkowski 73,06 %
– powiat lubliniecki 68,68%.

W całym województwie śląskim frekwencja wyniosła 74,53%, dla porównania w niedzielnym (15.10) referendum zagłosowało w naszym województwie nieco ponad 40%, nigdzie frekwencja nie przekroczyła 50%, a w samej Częstochowie tylko 38% uprawnionych do udziału w referendum.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj