Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wybory 2023: Politycy-weterani komentują wyniki

Facebook Twitter

Wybory 2023: Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia i mamy dla was komentarze posłów z naszego regionu.

Nowo wybrani parlamentarzyści z naszego regionu dzielą się swoimi powyborczymi opiniami. Dumna z wyniku i uzyskanego poparcia w regionie jest lokalna jedynka – poseł Lidia Burzyńska z PiS, która po raz trzeci zasiądzie w sejmowych ławach.

Lidia Burzyńska: Trudno nie być zadowolonym i nie dziękować wszystkim wyborcom, za każdy jeden głos oddany na listę Prawa i Sprawiedliwości, w tym również na mnie, bardzo serdecznie dziękuję. Jest to wynik mojej pracy, mojej służby względem społeczeństwa, ale to też praca nas – członków grupy – sympatyków, ludzi, którzy naprawdę chcą żyć w wolnej Polsce. Wynik około 18 tysięcy jest to wynik satysfakcjonujący, co nie znaczy, że ta moja trzecia  kadencja będzie upływała pod znakiem mniejszej działalności. Ja jestem człowiekiem pracy, człowiekiem pełnym szacunku dla drugiej osoby.

Wybory 2023: Wyborcy zaufali  mu po raz siódmy

Po raz siódmy do Sejmu dostał się, tym razem z lokalnej pozycji nr 2 na liście – poseł Szymon Giżyński. Pytaliśmy m.in. o wynik Prawa i Sprawiedliwości, które zwycięża w wyborach również w Okręgu Wyborczym nr 28, który objął Częstochowę i cztery powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki i myszkowski.

Szymon Giżyński: Do parlamentu po raz 7 poszedłem głosami elektoratu, który dobrze wie, co zrobiłem dla miasta i regionu, kilka instytucji ważnych można łączyć z moim działaniem. To wszystko. (…) Wszedłem do Sejmu dosyć pewnie po raz kolejny, ale kwestie poszczególnych mandatów pozostawiam bez komentarza.

Z politykami rozmawiał Mariusz Osyra.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj