Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pogoda sprzyja drogowcom. W Częstochowie realizowane są kolejne inwestycje

Facebook Twitter

Duże, strategiczne prace drogowe w Częstochowie sprawnie posuwają się naprzód. W ostatnich dniach ekipy drogowców możemy zauważyć też w różnych dzielnicach miasta. Trwa m.in naprawa ulicy Szpitalnej na Zawodziu- Dąbiu. Gdzie jeszcze? 

inwestycje
Fot. czestochowa.pl

Drogowe inwestycje w Częstochowie

Ruszyły prace związane z budową drogi rowerowej w ciągu ulicy św. Jadwigi – ta inwestycja to koszt ponad 340 tys. złotych.

Zyskamy też nowe odcinki chodników

Doczekają się ich mieszkańcy ulicy Młodości w Kiedrzynie, chodnik powstanie tu za kwotę 145 tyś zł. Bezpieczna droga dla pieszych zostanie wybudowana też wzdłuż ulicy Chochołowskiej na Lisińcu – za ok 300 tys. zł. Te dwie inwestycje to zadania realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Niebawem ruszą w mieście kolejne prace: w tej chwili trwa sprawdzanie ofert na przebudowę ulicy Sokolej w Gnaszynie- Kawodrzy (za ok. 400 tys. zł). W trakcie postępowania przetargowego jest też przebudowa ul. Wyszyńskiego na odcinku od ul. Podhalańskiej do ul. św. Jadwigi. Kolejny przetarg został ogłoszony na przebudowę ul. Oficerskiej- tutaj otwarcie ofert nastąpi w piątek (28.04).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj