Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mniejsze i większe prace drogowe w przygotowaniu, MZD informuje co wkrótce

Facebook Twitter

Czekamy na kolejne prace drogowe. Wiosenna aktywność w remontach ulic jest w mieście widoczna na wiosnę. Ponadto wykonywane są mniejsze inwestycje lokalne, ważne dla komunikacji różnych dzielnic. 

fot. Pixabay

Prace drogowe w przygotowaniu

MZD w Częstochowie zapowiada m.in. inwestycje w chodniki i ścieżki rowerowe, mniejsze ulice doczekają się przebudowy. Część to zadania wybrane przez samych mieszkańców.

Maciej Hasik: Prace rozpoczęły się bądź rozpoczną na dniach na budowie drogi rowerowej w ulicy św. Jadwigi za ponad 340 tys. zł oraz na budowie chodnika w ulicy Młodości za 145 tysięcy złotych. Podobnie rzecz ma się z ulicą Chochołowską za około 300 tys. zł. Dwa ostatnie zadania realizowane są w ramach budżetu obywatelskiego. W fazie przygotowań jest przebudowa ulicy Sokolej za około 400 tys. zł. W trakcie postępowania przetargowego jest też przebudowa ulicy Wyszyńskiego na odcinku od Podhalańskiej do ulicy Świętej Jadwigi. Kolejny przetarg został ogłoszony na przebudowę ulicy Oficerskiej.

Jak mówi Maciej Hasik, rzecznik MZD – dużo większą inwestycją będzie przebudowa ul. Jasnogórskiej. Krystalizują się plany odnośnie tego zadania w centrum miasta:

Maciej Hasik: Trwają przygotowania do ogłoszenia postępowania, którego celem będzie wyłonienie wykonawcy budowy od podstaw nowej ulicy Jasnogórskiej na odcinku od Dąbrowskiego do ulicy Żwirki i Wigury wraz z przebudową ulicy Partyzantów. Na przyszłą realizację tego skomplikowanego i dużego zadania w Śródmieściu Częstochowa uzyskała zapewnienie dofinansowania w wysokości 3 mln 800 tys. złotych z Funduszu Rozwoju Dróg. Koszt całej inwestycji szacowany jest na około 12 milionów 700 tysięcy złotych

– informował nas przedstawiciel Miejskiego Zarządu Dróg.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj