Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

GDDKiA: Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych w powiecie częstochowskim

Facebook Twitter

Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych w północnej części woj. śląskiego. Inwestycje w naszym subregionie aż w 33 punktach powiatu częstochowskiego, zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA
Fot. Pixabay

GDDKiA. Poprawią przejścia dla pieszych w 33 miejscach

Marek Prusak: Tym razem obejmie ona poprawę bezpieczeństwa w 33 lokalizacjach na terenie powiatu częstochowskiego. Wartość inwestycji to 1,7 miliona złotych. W ramach tej inwestycji poprawimy bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych, wybudujemy na nich nową infrastrukturę. Zlokalizowane one są w ciągu dróg krajowych numer 46 w Olsztynie, Janowie oraz na DK 91 w Kłomnicach, Witkowicach, Rudnikach i Rędzinach.

Nowa umowa z rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej została już podpisana, zapowiada Marek Prusak, rzecznik katowickiego oddziału GDDKiA. Dzięki temu możliwe, że już na wiosnę piesi zauważą zapowiadane zmiany w obrębie DK46 i DK91 w powiecie:

Marek Prusak: Wykonanie robót budowlanych powinno nastąpić do sześciu miesięcy od podpisania umowy. W większości obejmują one doświetlenia przejść dla pieszych, budowę dojść i prac brukarskich wraz oczywiście z niezbędną modyfikacją oznakowania pionowego i poziomego.

Na pewno piesi na pasach, w obrębie ruchliwych odcinków krajowych dróg będą wreszcie lepiej widoczni, dodaje rzecznik Marek Prusak.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj