Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dalsze 5,5 km DK91 do przebudowy- poinformowało GDDKiA. Na prace przeznaczono 18 miesięcy

Facebook Twitter

DK91 z kończącą się przebudową w Częstochowie, a na południe od naszego miasta kolejny jej odcinek wkrótce będzie w trakcie prac. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebuduje w ciągu półtora roku podczęstochowski fragment "gierkówki".

Zakończenie prac na DK 91
mat. prasowy MZD

Dalsze 5,5 km DK91 do przebudowy

Cały koszt inwestycji to prawie 120 mln zł:

Marek Prusak: Podpisaliśmy umowę na przebudowę 5,5-kilometrowego odcinka DK91 pomiędzy Zawadą, a Siedlcem Dużym. Termin zakończenia prac budowlanych przypada w marcu 2026 roku. Inwestycja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków komunikacyjnych.

DK91 fot.gov.pl

Zapowiada Marek Prusak, rzecznik z katowickiego oddziału GDDKiA. Prace pomiędzy Zawadą a Siedlcem Dużym mogą ruszyć już wiosną. Co się zmieni na tym 5,5-kilometrowym odcinku?

 Marek Prusak: W ramach inwestycji dostosujemy konstrukcję drogi do przenoszenia obciążeń powyżej 11,5 tony na oś. Przebudujemy skrzyżowania, wybudujemy nowe ciągi piesze oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska. Na redukcję hałasu z drogi wpłynie budowa ekranów akustycznych. Do 2027 roku chcemy zmodernizować ponad 40 kilometrów tej trasy, a łączny koszt tej inwestycji szacujemy na ponad 900 mln złotych.

DK91 fot.gov.pl

Docelowo do 2027 DK91 stanie się o wiele nowocześniejszą trasą. Co dotychczas udało się zrealizować w jej ciągu?

Marek Prusak: Od zeszłego roku kierowcy korzystają już z prawie 5-kilometrowego odcinka Nowa Wieś-Zawada, a na kolejnych trzech odcinkach, czyli Częstochowa- Nowa Wieś, Siedlec Duży- Koziegłowy oraz Markowie-Brudzowice łącznej długości blisko 15 kilometrów, prowadzone są już prace.

Informował Marek Prusak z GDDKiA.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj