Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Finansowe tematy zdominowały sesję Rady Miasta

Facebook Twitter

Drażliwy temat dotyczący kondycji finansowej samorządu i kredytowania miejskich inwestycji zdominował czwartkowe (18.11.) obrady częstochowskich radnych.

fot. esesja.tv/transmisja

Rada musiała dokonać zmian dotyczących kredytu z jakiego miasto korzysta w ostatnich latach:

Zmiany nie będą dotyczyły wielkości tego kredytu, tylko przesunięcia raty kredytu z 2021 na 2022 rok. To przesunięcie jest związane z pozyskaniem zewnętrznych środków budżetowych w tym roku, a także przesunięciem się terminu harmonogramu realizacji niektórych inwestycji, które miały być w większym stopniu zaawansowane w tym roku, a będą realizowane w większym stopniu w przyszłym roku

– wyjaśniał Włodzimierz Tutaj, rzecznik w Urzędzie Miasta. Sporą dyskusję wywołuje podwyższenie diet radnych i uposażenia prezydenta Częstochowy. Podobne zmiany w zarobkach samorządowców odbiły się głośnym echem już w innych miastach.

Jest to pokłosie zmian w prawie zmieniającym stawki bazowe, na podstawie których określa się wysokości diet i na podstawie których także określane jest wynagrodzenie prezydenta Częstochowy. Są to centralne regulacje i takie uchwały będą podejmowane w całym kraju.

Zmiana na skutek decyzji rady oznacza znaczącą podwyżkę, prezydent miasta będzie zarabiał ponad 20 tys. zł miesięcznie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022