Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Eltrox Włókniarz Częstochowa: Koniec marzeń o fazie play-off

Facebook Twitter

To nie tak miał wyglądać ten sezon PGE Ekstraligi. We wczorajszym (2.08) meczu 13 kolejki Fogo Unia Leszno wygrała na wyjeździe z Marwis.pl Falubazem Zielona Góra 46:44, a to oznacza, że Eltrox Włókniarz Częstochowa stracił nawet matematyczne szanse na awans do fazy play off.

Częstochowianie mają w tej chwili na koncie 14 punktów i 2 mecze do rozegrania – w najbliższą niedzielę (8.08) u siebie z eWinner Apatorem Toruń i tydzień później z GKM Grudziądz na wyjeździe. Nawet w przypadku wygrania tych 2 spotkań za 3 punkty (2 za wygraną + 1 bonus za lepszy bilans w dwumeczu) i zgarnięciu 6 oczek (za te 2 mecze) Włókniarz zrówna się w tabeli z 4 w tej chwili w tabeli Unią Leszno (obie ekipy miałyby po 20 pkt.) Niestety lepszy bilans w dwumeczu pomiędzy Włókniarzem a Unią ma aktualny mistrz Polski z Leszna, co powoduje, że to Unia będzie wyżej w tabeli. Prawdopodobnie naszym żużlowcom zabraknie więc do awansu bardzo niewiele – najbardziej żal przegranych spotkań u siebie, zwłaszcza ze Stalą Gorzów, z którą częstochowianie wygrali na wyjeździe, ale na własnym torze polegli 39:51 i stracili szansę na zgarnięcie 3 dużych punktów.

Ciekawostką jest jeszcze fakt, że ostatni mecz Włókniarza w Grudziądzu, z tamtejszym GKM zadecyduje, która drużyna opuści szeregi PGE Ekstraligi. Jeśli Włókniarz przegra z ostatnim w tej chwili w tabeli GKM to z ligi spadnie Falubaz Zielona Góra, jeśli Włókniarz wygra lub zremisuje w Grudziądzu, to do 1 ligi spadnie GKM.

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj