Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dziewczyny na Politechniki, Bieg w Kasku, Otwarte Drzwi – atrakcje PCz w czwartek

Facebook Twitter

7 kwietnia to ważna data dla Politechniki. Częstochowska uczelnia organizuje Dzień Otwarty, który jest połączony z ogólnopolską akcją „Dziewczyny na Politechniki”. Od dawna uczelnie techniczne nie są tylko dla mężczyzn, pracownicy i władze uczelni razem ze studentkami przełamują stereotypy promując takie kierunki studiów.

fot. facebook.com/politechnikaczestochowskaPCz

W czwartek do studiowania będą namawiać jednak wszystkich uczniów szkół średnich:

Zachęcamy dziewczyny do studiowania na kierunkach technicznych i na kierunkach ekonomicznych. Przygotowaliśmy tego dnia szereg atrakcji. Zapraszamy młodzież szkół do odwiedzenia naszych laboratoriów. Oferta jest dostępna na naszej stronie internetowej uczelni. Prosimy o zgłaszanie się grup uczniów zorganizowanych 

– zapowiada Izabela Walarowska – rzecznik Politechniki Częstochowskiej. Impreza zwykle ma też akcent sportowy. O godz. 12. 30 wystartuje cyklicznie organizowany „Bieg w kasku”.

Wracamy do tradycji sprzed lat. Pandemia na dwa lata pokrzyżowała nam szyki. O godz. 12:00 organizujemy „Bieg w kasku”. Atrakcyjne nagrody dla wszystkich pań, które podejmą ten trud i wystartują w tej sportowej imprezie, a przede wszystkim świetna zabawa gwarantowana. My nigdy nie zamykaliśmy drzwi przed panami i w tym roku Dzień Otwarty w podtytule „Nie tylko dla dziewczyn”, także zapraszamy całe klasy.

Między innymi dzięki takim akcjom jak „Dziewczyny na Politechniki”, coraz więcej pań decyduje się studiować techniczne kierunki. Jednocześnie uczelnia nie chce sztucznie wyrównywać liczby studentów i studentek, dlatego w Dzień Otwarty Politechnika jest otwarta dla wszystkich:

Myślę, że stereotypy są już dawno przełamane. W tej chwili panie to 32% wśród ogółu studentów, a wśród nauczycieli akademickich kobiet jest jeszcze więcej, bo 44%. Proszę sobie wyobrazić, że w 1949 roku, kiedy Politechnika Częstochowska inaugurowała pierwszy rok swojej działalności, na 161 studentów była tylko jedna kobieta i nie było żadnych kobiet w gronie nauczycieli akademickich

Po więcej informacji zaglądajcie na stronę internetową uczelni. Dzień Otwarty polecała rzeczniczka Politechniki – Izabela Walarowska.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024