Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Docieplają budynki szkół, aby zmniejszyć rachunki i koszty ogrzewania

Facebook Twitter

Szalejąca inflacja i wzrosty cen za energię to duże obciążenie miejskiego budżetu, co podkreślają zgodnie wszystkie samorządy. Koszty można nieco zredukować prowadząc docieplenia i ekologiczne inwestycje.

fot. Pixabay

Takie termomodernizacje miasto wdraża na dużą skalę od kilku lat w budynkach częstochowskiej oświaty. To nie tylko ekologia, ale i wspomniane oszczędności w rachunkach:

Michał Konieczny: Niezwykle potrzebne są te inwestycje i teraz widzimy, jak bardzo są trafione i jak bardzo się cieszymy, że udało się szereg zewnętrznych środków na to uzyskać, zwłaszcza w tej perspektywie, która przed nami, czyli na pewno rachunki będą rosły. Jeśli docieplimy szkoły, wymienimy stolarkę, to ciepła i prądu zużyjemy mniej

– ocenia Michał Konieczny – naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta. Tych zadań, których nie udało się ukończyć przed nastaniem roku szkolnego jest 9. W tych placówkach, głównie na zewnątrz prowadzone są prace związane z termomodernizacją. Dotyczy to kilku budynków, m.in. szkół średnich. Największy zakres prac w TZN-ie zaplanowano jeszcze na najbliższy rok:

Michał Konieczny: Jest to zdecydowanie największa inwestycja, jeśli chodzi o termomodernizację. Udało się w szkole wymienić 760 grzejników, największy obiekt tego typu i po tej liczbie widać, jak duży jest to zakres. Oczywiście trwają prace związane z wymianą stolarki i z docieplaniem budynku, docieplaniem dachu, ścian i one planowo kończą się dopiero w roku 2023, z końcem października. Możemy zaobserwować na przykład na Traugutcie, na Norwidzie, że są prowadzone remonty na zewnątrz. Wszystkie remonty w szkołach doprowadzone są do takiego momentu, że lekcje i inne zajęcia można bezpiecznie prowadzić

– informował nas Michał Konieczny z częstochowskiego magistratu.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024