Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe inwestycje w oświatę – w baseny, obiekty sportowe i termomodernizację

Facebook Twitter

W urzędzie zapowiadają kolejne inwestycje w oświatę. Planowany jest remont sanitariatów przy basenie, budowa boisk, bieżni i termomodernizacje.

Inwestycje w oświatę to jedna z ważniejszych pozycji w budżecie miasta

Duże inwestycje w oświatę, w rozbudowę zaplecza sportowego, modernizacje i docieplenia budynków, zaplanowano na kolejny rok w Częstochowie. W obrębie szkolnictwa częstochowskiego powstaną nowe boiska i bieżnie, kolejna pływalnia doczeka się remontu… – Mowa o SP 48 – mówi Michał Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w magistracie:

Michał Konieczny: Szkoły i przedszkola to są zagadnienia, którymi się zajmujemy wielotorowo – zarówno w projekcie budżetu zawierającym remonty zawsze jest to największa pozycja dotycząca szkół i przedszkoli, jak i w zadaniach inwestycyjnych. I tutaj na pewno jest przewidziane zadanie z dofinansowaniem z polskiego ładu polegają na przebudowie zaplecza sanitariatów basenu przy szkole numer 48 przy Schillera. I to zadanie z pewnością będziemy rozpoczynać w najbliższym roku.

Co roku dużo miejsca w miejskich wydatkach zajmują zadania dotyczące remontów w szkołach, ocenia Michał Konieczny – naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w magistracie. Miastu zależy, aby budynki szkolne były też energooszczędne…

Michał Konieczny: Szereg i mniejszych i większych zadań w modernizacje obiektów czy budowę boisk i bieżni. Największe zadanie to podniesienie efektywności energetycznej, popularnie nazywane termomodernizacjami –  mamy cały pakiet ośmiu szkół, z którymi będziemy podpisywać pierwszą umowę o dofinansowanie. To będą te duże termomodernizacje, które wykonywaliśmy też wcześniej, czyli to kwestia roku, dwóch ich realizacji.

Naczelnik Michał Konieczny zapowiada miejskie inwestycje w budynkach szkół i przedszkoli, które nastąpią już w przyszłym roku kalendarzowym.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024