Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czyste podwórko: Akcja zachęcająca do sprzątania po swoich czworonogach

Facebook Twitter

Większość mieszkańców Częstochowy wykazuje odpowiedzialność, sprzątając po swoich psach w miejsach publicznych. Niestety, nie brakuje też tych, którzy zapominają o tym ważnym obowiązku. Z tego powodu Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie podjął inicjatywę edukacyjną pod hasłem „Czyste podwórko”.

Czyste podwórko
fot.czestochowa.pl

Akcja Czyste podwórko

Akcja ma na celu przypomnienie o konieczności utrzymania czystości w przestrzeniach ogólnodostępnych. Kampania uświadamia mieszkańcom, że nieposprzątanie po swoim psie jest nie tylko brakiem szacunku dla innych, ale również wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości 500 złotych. Symbolem akcji stał się wizerunek buldoga, który ma zachęcać właścicieli psów do odpowiedzialności. W ramach kampanii, w różnych częściach miasta, w tym przy Liceum Kopernika, pojawiły się tablice z tym sympatycznym przesłaniem.

ZGM „TBS” nie tylko apeluje, ale również wspiera mieszkańców w dbaniu o czystość, dostarczając kilka tysięcy worków na psie odchody, które można odbierać w oddziałach eksploatacji. Dodatkowo, w ramach akcji, w mieście ustawiono 30 tablic przypominających o „Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Częstochowy”.

fot.czestochowa.pl

W tym roku inicjatywa „Czyste podwórko” poszerzyła swoje horyzonty o zbiórkę elektrośmieci, promując świadomość ekologiczną wśród mieszkańców. Organizatorzy zachęcają do korzystania z bezpłatnego mobilnego punktu zbiórki odpadów niebezpiecznych, co umożliwi pozbycie się zalegających w domach elektrośmieci i innych odpadów problemowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024