Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Akcja „Czyste podwórko”, czyli apel ZGM o utrzymanie czystości na ulicach

Facebook Twitter

ZGM TBS po raz kolejny zorganizował akcję „Czyste podwórko". W tym roku podzielona została na trzy części i ma na celu edukację mieszkańców. W tych działaniach miasto przypomina o obowiązku sprzątania po swoich pupilach, ale też niedokarmianiu gołębi.

Sprzyja to pojawianiu się gryzoni w dzielnicach, a akcja ma na celu również zwalczanie problemu szczurów na osiedlach.

Paweł Konieczny: Apelujemy do mieszkańców, aby w momencie, kiedy zauważą, że pojawiają się gdzieś szczury, aby zgłaszać to do właściwych administracji. My mamy oczywiście możliwości i środki na to, aby z tymi gryzoniami walczyć, ale też ważne, żeby wiedzieć odpowiednio wcześniej. Nie wtedy, kiedy jest jakaś plaga tych szczurów, tylko gdy szczury się zaczynają w jakiejś większej liczbie pojawiać. Wtedy musimy zacząć działać. Są to zwykle działania skuteczne. A przecież wszystkim nam zależy na tym, żeby nie bać się swojego miejsca zamieszkania, żeby mieszkać w dobrych, komfortowych warunkach.

– mówi Paweł Konieczny, prezes ZGM TBS. Warto przypomnieć, że dokarmianie gołębi szczególnie w wysokiej zabudowie powoduje zanieczyszczenia podwórek, parapetów i przyczynia się do panoszenia się gryzoni i roznoszenia chorób.

Paweł Konieczny: Akcja została rozbudowana również o gołębie, co wiązało się ze skargami mieszkańców, że np. sąsiadka z dokarmia gołębie (…). Przechodzenie koło niektórych bloków, gdzie gołębie gniazdują, jest bardzo delikatnie mówiąc – niebezpieczne. Chyba nikomu nie zależy na tym, żeby chodzić w ubraniu oznaczonym przez gołębie.

ZGM TBS apeluje do mieszkańców o zachowanie czystości pod każdym względem, mówił o tym prezes Paweł Konieczny.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2023