Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Czysta Polska”: Zasadź drzewo w Częstochowie

Facebook Twitter

Częstochowa znów zyska nowe drzewka. Przed nami kolejna ekologiczna akcja, tym razem organizuje ją w mieście Stowarzyszenie Program Czysta Polska. Spotykamy się w najbliższą sobotę na Północy.

Czysta Polska
fot. Pixabay

Przed nami druga odsłona ,,Czystych, Zielonych Miast’’- akcja zawita również do Częstochowy, to będzie właśnie 7 października. Zbiórka o godzinie 11.00 na Promenadzie Czesława Niemena – od strony Lasku Aniołowskiego. Zaplanowano wielkie sprzątanie tego – bardzo chętnie odwiedzanego rejonu Częstochowy, po sprzątaniu- ruszy akcja sadzenia nowych drzew. Oczywiście przygotowano też przeróżne atrakcje dla uczestników. M.in. Centrum Usług Komunalnych wystawi swoje edukacyjne stoiska, a na nich loteria ekologicznych fantów.

W trakcie wydarzenia poruszone zostaną kwestie związane z eko podejściem do korzystania z przestrzeni miejskiej. Będzie mowa o autobusach wodorowych, zielonym torowisku, betonie pochłaniającym pyłki i zanieczyszczenia, nowoczesnych technologiach w procesie gospodarowania odpadami czy ekologicznym utrzymaniu zieleni miejskiej.

To nie pierwszy raz, kiedy Częstochowa wspiera działania proekologiczne, które wpływają na komfort i estetykę miasta. Misją Stowarzyszenia Program Czysta Polska jest inicjowanie zmian w środowisku poprzez edukację społeczeństwa oraz nagłaśnianie ważnych tematów związanych z ekologią i poprawą jakości życia.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj