Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sprzątanie, sadzenie, eko edukacja, czyli Fundacja Rething na wiosnę

Facebook Twitter

Fundacja Rething ze szczególnym ożywieniem swojej aktywności na wiosnę. Wśród zadań stawia na: więcej zieleni w mieście i czystsze jego zakątki.

fot.fb/Fundacja Rething Częstochowa
fot.fb/Fundacja Rething Częstochowa

Fundacja Rething

Po sprzątaniu rejonu węzła przesiadkowego i okolic dworca PKP przy Piłsudskiego ekolodzy oczyścili również teren sąsiadujący z Rondem Mickiewicza. Podobnych inicjatyw fundacja zapowiada jeszcze więcej:

Małgorzata Terrero-Rozmus: Działamy, aktualnie planujemy sprzątanie terenów publicznych 16 marca, chcemy dodać trochę zieleni i radości do donic w ogrodzie publicznym. Jeżeli chodzi o sprzątanie, to zapraszamy serdecznie, zapraszamy na naszego facebooka Fundacja Rething.

Zapowiadała Małgorzata Terrero-Rozmus, prezes częstochowskiej Fundacji Rething. Jednocześnie fundacja już planuje sadzenie drzew, ponadto daje używanym przedmiotom drugie życie i rozbudowuje działanie sklepów charytatywnych, aby nic się nie marnowało:

Małgorzata Terrero-Rozmus: Jesteśmy mocno skupieni na remoncie lokalu przy al. Pokoju, gdzie już niedługo pod koniec marca otworzymy sklep charytatywny, w tym momencie sklep “Lepszy Klimat” działa w wersji okrojonej, ale już pod koniec miesiąca będziemy go mieć w całości i będziemy mogli mówić, że mamy największy sklep charytatywny w Częstochowie.

Zasada działania tego typu obiektów jest wszędzie taka sama, rzeczy z drugiej ręki pozwalają ograniczyć produkcję i sprzedaż nowych towarów:

Małgorzata Terrero-Rozmus: Można przynieść rzeczy, które już są niepotrzebne, używaną odzież, książki, rzeczy do domu wszystko, co czyste i w dobrym stanie i może przydać się jeszcze innym mieszkańcom. Fundacja sprzedaje te przedmioty po symbolicznych cenach i z przychodu finansuje działania na rzecz środowiska, sadzenie drzew, sprzątanie terenów zielonych, edukację ekologiczną.

Podsumowuje Małgorzata Terrero-Rozmus. Jak przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego i do odpowiedzialnego korzystania z jego zasobów, możecie sprawdzić na profilach Fundacji Rething w mediach społecznościowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024