Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Centrum Usług Komunalnych wraz z Teatrem Katarynka na wesoło uczy najmłodszych o ekologii

Facebook Twitter

„Frania, Recykling, Cztery Żywioły i Eko Dancing" to spektakl edukacyjny, który obejrzeli uczniowie z częstochowskich szkół i przedszkoli. Było o tym, co dzieje się w mieście, gdy nikt nie dba o środowisko.

Centrum Usług Komunalnych
fot. FB/ Teatr Katarynka

Centrum Usług Komunalnych edukuje i uświadamia, a ze swoimi kampaniami chce trafiać już do najmłodszych.

Emilia Kulig: To jest bardzo zabawna historia, która opowiada o tym, jak w prawidłowy sposób należy segregować odpady, jak ważne jest to, jak na co dzień dbamy o nasze środowisko, ponieważ to wszystko później się przekłada na naszą jakość życia, na to, co zostawimy swoim dzieciom po sobie. Więc myślę, że ta humorystyczna dawka takiej wiedzy bardzo fajnie zostanie przyswojona przez dzieciaków. Podczas spektaklu dzieciaki są angażowane do wspólnej zabawy, do odpowiedzi na ekologiczne zagadki. Także forma aktywna i myślę, że bardzo zabawna.

Mówiła po przedstawieniu Emilia Kulig, kierownik sekcji informacji promocji i edukacji CUK w Częstochowie. Spektakl został przygotowany w ramach ogólnopolskiego projektu „Akcja Re!generacja”.

Jakub Czachor: Przedstawiamy dzieciakom świat, który został doprowadzony do ruiny przez mieszkańców i zastanawiają się, dlaczego tak się wydarzyło i dochodzą do wniosku, że zabrakło im edukacji. Trzeba otworzyć szkoły, bo w tym mieście na życzenie wszystkich dzieci szkoły zostały zamknięte. I przechodzimy do czterech lekcji z panią Franią Recykling i lekcje są podzielone na cztery żywioły: ogień, ziemia, woda i powietrze. Z tego składa się nasze życie, więc uczymy się o tych czterech żywiołach i później doprowadzamy miasto do dawnego porządku i żyjemy w zgodzie z naturą.

Opowiada Jakub Czachor, aktor i założyciel Teatru „Katarynka”. Dzieci z częstochowskich szkół i przedszkoli uczyły się więc o recyklingu i ekologii, odpowiedzialności i ochronie przyrody na co dzień…

Artur Guziak: Staramy się uczyć, jak segregować odpady z naciskiem na odpady opakowaniowe, szczególnie te opakowania po mleku i sokach. Tłumaczyć, dlaczego warto, żeby trafiały do recyklingu, co z nich powstaje później, jak są przetwarzane. Dzieci uczą potem swoje rodziny, bo i rodziców, i rodzeństwo, i dziadków. Te młode umysły szybciej chłoną wiadomości i przekazują je później dalej. Dzieci są bardzo aktywne. Spektakl jest specyficzny, bo przez cały czas trwania spektaklu jest możliwość, żeby dzieciaki bawiły się wspólnie z aktorami. Także jest mnóstwo zabawy przy tym.

Dodaje koordynator projektu w Częstochowie – Artur Guziak.

Centrum Usług Komunalnych i Teatr Katarynka na wesoło mówią o ekologii

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj