Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy w rejonie Lublińca będzie prowadzona wycinka drzew? Mieszkańcy protestują, chcą uratować lasy

Facebook Twitter

Mieszkańcy okolic Lublińca, a także samorządowcy stają w obronie lasów znajdujących się w naszym regionie. Do 2029 roku Nadleśnictwo Lubliniec planuje zręby na powierzchni 3700 ha „Starego Lasu” położonego w leśnictwie Koszwice, co wywołuje co raz większe oburzenie u lokalnej społeczności. 

fot. Pixabay

Akcję w obronie „Starego Lasu” zainicjował Rafał Bednarek – przedsiębiorca mieszkający w miejscowości Kośmidry niedaleko Lublińca. Wraz z żoną od lat aktywnie walczą w obronie tutejszej przyrody. Teraz przyszło im się zmierzyć z arcytrudnym zadaniem, bo leśnicy planują wycinkę na potęgę. Do końca 2029 roku ma zniknąć 17 % lasu ziemi lublinieckiej. W związku z tym, przygotowali oni petycję na portalu podpisz to, gdzie już pod nią podpisało się ponad 700 osób.

Zaniepokojeni skalą wycinki są też władze Lublińca. Na najbliższej sesji Rady Miasta Lublińca, czyli jutro odbędzie się głosowanie pod apelem uratowania drzewostanu. Jeśli zostanie zaakceptowany przez radnych, to zostanie przesłany Ministrowi Klimatu i Środowiska oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

 

Zobacz także:

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj