Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rybno: ktoś celowo uszkodził znaki drogowe. Sprawą zajmują się policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń kłobuckiej komendy

Facebook Twitter

Niszczą, przekręcają i wyginają znaki drogowe w naszym regionie. Taka sytuacja miała miejsce m.in. w miejscowości Rybno niedaleko Kłobucka, ale i w Częstochowie notuje się podobne wykroczenia

fot. klobuck.policja.gov.pl

Chodzi o znaki pionowe przy tamtejszym moście. Policjanci ustalili, że to prawdopodobnie 3 stycznia ktoś celowo je zniszczył, wyginając i przesuwając je później na pobocze drogi. A więc już od ponad miesiąca mundurowi próbują natrafić na trop sprawcy lub sprawców. Czekają na zgłoszenia świadków, gwarantując przy tym anonimowość. To kolejna w ostatnim czasie podobna sytuacja.

Informacje o niszczeniu, wyginaniu, przestawianiu, przekręcaniu znaków drogowych trafiają też do częstochowskiej komendy. Nie tak dawno kilka dni po zmianie organizacji ruchu w Kiedrzynie na skrzyżowaniu ul. Narcyzowej z Ludową, ktoś celowo przekręcił postawiony tam nowy znak nakazujący jazdę w prawo. Niemal codziennie odsuwane też są tymczasowe znaki i zapory w rejonie prowadzonych drogowych inwestycji w Częstochowie. Tak jest m.in. na ul. Krakowskiej, w rejonie skrzyżowania z Wojska Polskiego. Jak wiadomo, wjazd na DK1 z Krakowskiej jest niemożliwy.. a mimo sfrezowanej drogi, prowadzonych prac i ustawionej zapory notorycznie kierowcy łamią przepisy, wjeżdżając jednak tamtędy na trasę. Notorycznie też policja wlepia tam za to mandaty.

Jeśli posiadacie jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia, skontaktujcie się z KPP w Kłobucku, e-mailowo: dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl, lub telefonicznie: (47) 38582255, (47) 8582280 bądź z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 i 112.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj