Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czwartkowa sesja Rady Miasta: Jakie decyzje czekają na podjęcie?

Facebook Twitter

W czwartek (16.02) o godz. 11:00 kolejne obrady Rady Miasta. Tym razem to sesja stacjonarna gdzie kilka ważnych tematów zostanie poddane dyskusji po czym nastąpi głosowanie. Co trafi pod obrady? 

Rada zajmie się np. kwestią dotacji do montażu instalacji fotowoltaicznych na potrzeby domów jednorodzinnych. Jest jeszcze kilka uchwał z zakresu ochrony środowiska, choćby związanych z ochroną powietrza i modernizacją systemów grzewczych w budynkach i lokalach mieszkalnych. Miasto chce się pozbyć też kolejnej nieruchomości, tym razem przy ul. Botanicznej, wcześniej jednak rada musi wydać na to zgodę.

Pojawi się pierwszy etap planu zagospodarowania przestrzennego tym razem w centrum Częstochowy, w rejonie Alei Najświętszej Maryi Panny oraz ulicy Piłsudskiego i Alei Wolności. Radni porządkują też plany dla Grabówki i Zawodzia-Dąbia.

W porządku obrad jest jeszcze uchwała dotycząca publicznego transportu zbiorowego, jaki prowadzi powiat częstochowski oraz petycja jaka wpłynęła do miasta dotycząca obniżenia wysokości stawek podatku od nieruchomości. Tym tematem również zajmą się częstochowscy radni.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023