Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przepychanki słowne miejskich radnych. Obradują na temat przewozu osób niepełnosprawnych w Częstochowie

Facebook Twitter

O 9:00 w trybie zdalnym rozpoczęła się nadzwyczajna sesja rady miasta. Dotyczy przewozu osób niepełnosprawnych w mieście Częstochowie. O problemie z transportem do placówek szkolnych, informowali też naszą redakcję rodzice dzieci. Problemem są nie tylko opóźnienia, ale też niewykfalifikowana kadra.

fot. esesja.tv

Radni zajęli się tematem, ale atmosfera jest gorąca:

Emilia Skrzypczyńska: Zastanówcie się, bo to jest troszeczkę śmieszne, co się tutaj dzieje, bo to jest Waszym nieszczęściem, te panie i cały klub radnych Prawa i Sprawiedliwości po prostu próbuje się w jakiś sposób tutaj grać politycznie. No nie, tak nie może być.

Monika Pohorecka: Ja nie oceniam działalności radnej Iżyńskiej poza sesją czy poza tym co robi. Wielokrotnie, panie mówię do jednej i drugiej pani, wielokrotnie panie tutaj na tej sali sesyjnej deklarowaliście gotowość i chęć wsparcia kobiet. I gdzie dzisiaj pytałam jesteście i dlaczego nie reagowałyście? Nie będę już z paniami w polemikę dalszą wchodzić.

Małgorzata Iżyńska: Pani jest głucha albo już tak krzyczy, że nie słyszy innych wypowiedzi. Więc ja jeszcze raz powtórzę, że niektóre z tych pań, które nawet są na sali, zgłaszały się do mnie i ja interweniowała. Więc Moniko, Twoje wykrzykiwanie pod moim adresem jest bezpodstawne.

Paweł Ruksza: Jakie są ataki na moją koleżankę radną Monikę Pohorecką? Przypomina mi to ataki, jak wykryła aferę w MOPSie na temat kradzieży danych osobowych. Monika Pohorecka nie zwracała się imiennie do Pani radnej Małgorzaty Iżyńskiej. W co drugim zdaniu Małgorzata Iżyńska atakuje Monikę Pohorecką

– mówiły radne Monika Pohorecka, Małgorzata Iżyńska, Emilia Skrzypczyńska, i radny Paweł Ruksza.

Sesję można śledzić w internecie

esesja.tv/transmisja_na_zywo/2098/rada-miasta-czestochowy.htm

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023