Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Druga listopadowa sesja Rady Miasta w czwartek. Co w programie? M.in. o współprowadzeniu Filharmonii

Facebook Twitter

Zgodnie z oczekiwaniami jeszcze w listopadzie, finansowe i nie tylko finansowe decyzje, będzie podejmować Rada Miasta. Częstochowscy radni spotkają się na drugich już obradach w tym miesiącu. Co znalazło się w programie sesji, która 30 listopada?

Sesja Rady Miasta
Fot. filharmonia.com.pl

Sesja Rady Miasta już jutro

Do podjęcia w czwartek jest uchwała np. w zakresie dożywiania w formie posiłku albo w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu”. Radni zdecydują tym razem w sprawie zatwierdzenia programu naprawczego dla Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Jest także kwestia określenia warunku sprzedaży nieruchomości na rzecz jej użytkownika wieczystego, w związku z realizacją roszczenia o sprzedaż.

Wreszcie ma być sfinalizowana w postaci nowego statutu, kwestia prowadzenia wspólnie z Województwem Śląskim dotąd miejskiej instytucji kultury, czyli Filharmonii Częstochowskiej. Będą też uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Tym razem chodzi o tereny dzielnicy Mirów, w rejonie ulic Hektarowej i Krańcowej oraz w dzielnicach Ostatni Grosz i Wrzosowiak. To okolice Jagiellońskiej i Alei Niepodległości.

Początek sesji o godz. 12.00. Możecie ją śledzić poprzez transmisję internetową TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj