Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koncert na dachu Miejskiej Galerii Sztuki

Facebook Twitter

To jest zapowiedź na sobotę (15.07). O 18.30 pod adresem Aleje NMP 64, na dachu budynku zagra zespół The Heartbeat.

Wstęp na koncert jest wolny, a organizatorzy podkreślają, że odbędzie się w szczególnym miejscu – na dachu bodaj najbardziej udanej realizacji powojennego modernizmu w Częstochowie. Kompleks pawilonów wzniesiono w połowie lat siedemdziesiątych. Dla zachęty jeszcze powiem, że muzycy The Heartbeat czerpią z bluesa, folk music i country.

Tym razem zagramy w miejscu bardzo szczególnym – na dachu bodaj najbardziej udanej realizacji powojennego modernizmu w naszym mieście. Kompleks pawilonów wzniesiony w połowie lat siedemdziesiątych według projektu Włodzimierza Ściegiennego harmonijnie wpisał się w skalę zabudowy Alei NMP, otwierając się przy tym wielkimi przeszkleniami na światło dzienne, wpuszczając świeże powietrze w głąb miejskiego kwartału, tworząc obszerne, ogólnodostępne powierzchnie na kilku poziomach i skrząc się w słońcu pasami geometrycznej dekoracji z grudek barwnego szkła. Dzisiaj coraz trudniej dostrzec urok tego miejsca i elegancję jego nowoczesności. Jednak dzięki Galerii Miejskiej coraz bardziej zniszczony budynek nadal żyje i służy sztuce. Chcielibyśmy, żeby nasza muzyka rozbrzmiewająca z dachu pawilonu Cepelii pozwoliła choć na chwilę uwierzyć, że kiedyś uda się go przywrócić do dawnej świetności i że nie wszystko musi nieuchronnie przeminąć

– zapowiada zespół.

Grupa powstała w sierpniu 2022 r. Założyła ją grupa przyjaciół o wspólnych upodobaniach artystycznych. Muzycy czerpią z bluesa, folk music i country. Repertuar The Heartbeat opiera się przede wszystkim na autorskich kompozycjach i tekstach, choć w repertuarze nie brakuje również coverów światowych przebojów wykonywanych z własnymi tekstami. Zespół preferuje muzykę serwowaną na instrumentach akustycznych.

The Heartbeat tworzą: Andrzej Tarnopolski (autor tekstów i muzyki, gitara, harmonijka ustna), Mariusz Dobosz (wokal, harmonijka ustna), Przemysław Binek (gitara), Sławek Ziębacz (gitara basowa) i Grzegorz Sitek (perkusja).

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024