Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koncert charytatywny pod szyldem „A jutro?” w Klubie Politechnik. Posłuchajcie już dzisiaj!

Facebook Twitter

Już dziś (07.12) w Klubie Politechnik wyjątkowe wydarzenie na rzecz podopiecznych Fundacji „A jutro". To charytatywny koncert z wieloma artystami.

Koncert charytatywny
Grupa Aldęte to jedna z muzycznych propozycji podczas koncertu fot. FB/Aldęte

Fundacja „A jutro” – muzycznym przytupem rozpoczyna działalność

Wystąpią w koncercie m.in.: Bruno Kabus z zespołem, Marta Niciejewska, Wojtek Królikowski, Dominika Bąbelewska znana z Nefre, Krzysztof Niedźwiecki, Kuba Bociąga i AMPERA, Paweł Łowicki, Piotr Dziker i Harcerze z II Środowiskowego Szczepu Czarno-Czerwonego.

Marta Niciejewska: Impreza została zorganizowana, ponieważ właśnie dzisiaj mija Tydzień Europejskich Dni Autyzmu, a Fundacja związana jest nierozerwalnie właśnie z tym tematem. Impreza jest inicjującą imprezą. Takim przytupem muzyczno-artystycznym chcemy rozpocząć naszą działalność. Fundacja dedykowana jest przede wszystkim osobom z autyzmem, zwłaszcza dzieciom i dorosłym autystykom. Teraz pierwsze miesiące chcemy zorganizować dla dzieci z autyzmem wypoczynek zimowy w górach. Natomiast takim długoterminowym planem jest na pewno powstanie warsztatowni dla dorosłych dzieci autystycznych, które skończą szkołę po dwudziestym czwartym roku życia.

Mówi Marta Niciejewska, prezes fundacji „A jutro”. Podczas koncertu odbędzie się aukcja obrazów i dzieł sztuki podarowanych Fundacji przez częstochowskich Artystów i nie tylko. Licytację poprowadzi Anna Tymoshenko. Dzisiaj (07.12) wiele muzycznych atrakcji wydarzy się w Klubie Politechnik.

Marta Niciejewska: Będą to przede wszystkim amatorzy z pierwszej części, ale osoby, dla których muzyka, teatr to jest pasja. Muzycy, którzy grają na instrumentach, czyli profesjonaliści. To jest Wojtek Królikowski, to jest Krystian Hutny, to jest Adam Ścigała i to jest oczywiście mistrz Tomek Kiepura.

Początek charytatywnego koncertu o godz. 17.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024