Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowski tenis stołowy nagrodzony sportowymi statuetkami. Garnie się do niego coraz więcej dzieci

Facebook Twitter

Wracamy do częstochowskiego tenisa stołowego, który ciągle zyskuje na popularności. Przypomnijmy zawodniczki Bebetto AZS UJD Częstochowa jesienią zagrają ponownie w europejskich pucharach.

Fot. facebook.com/azs.ujd.tenis

Częstochowski tenis stołowy nagrodzony sportowymi statuetkami

Anastasiya Dymytrenko, Roksana Załomska, Tetyana Bilenko oraz trener drużyny Joanna Narkiewicz – otrzymały też miejskie nagrody II stopnia od prezydenta Częstochowy, za swoje sportowe osiągnięcia. Sukcesów, które sprzyjają popularności tenisa stołowego było więcej, co przekłada się na zainteresowanie dzieci i młodzieży:

Joanna Paulina Narkiewicz: Oczywiście, Liliana Nowak zdobyła mistrzostwo Śląska kadetek. Przemek Korzec prowadzi zajęcia w Częstochowie dla dzieci, na które uczęszczają tłumy. Brak wolnych miejsc. I muszę powiedzieć, że po tym okresie pandemicznym na przykładzie tenisa stołowego bardzo dużo dzieci uczestniczy, również sekcje seniorskiej w Częstochowie, turnieje Miłosza Przybylika tenisa stołowego – te dzienne, nocne przyciągają tłumy zawodników z całej Polski

Zainteresowanie dyscypliną rośnie, co cieszy

– mówi Joanna Paulina Narkiewicz. To nie dziwi, bo nasze tenisistki to również zdobywczynie brązowego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorek z ubiegłego roku i wicemistrzynie Drużynowych Mistrzostw Polski sprzed kilku tygodni.

Przed Bebetto AZS UJD Częstochowa europejskie rozgrywki

Nasza rozmówczyni liczy na jeszcze większe wsparcie kibiców i zainteresowanie tym sportem wśród młodych ludzi:

Joanna Paulina Narkiewicz: Chciałabym, żeby na meczu był cały czas komplet kibiców, żeby to zainteresowanie wzrastało. W Częstochowie tworzą się bardzo dobre warunki. Możemy trenować i działać w spokoju. Liga rusza we wrześniu, Puchar Europy też, turnieje Grand Prix. Także teraz odpoczywamy, a od sierpnia bierzemy się do roboty. Tym bardziej, że kilka lat temu grałyśmy w europejskich pucharach i to z sukcesami.

Jesień zatem może być dla Klubu Uczelnianego AZS UJD jeszcze bardziej owocna. Drużyna wiele zawdzięcza utytułowanym zawodniczkom, ale ma też nowe talenty w swoim gronie:

Joanna Paulina Narkiewicz: Tetyana Bilenko przez wiele lat zdobywała medale na mistrzostwach świata, Europy. Była jedną z najlepszych zawodniczek na listach rankingowych. naszej rady. Anastasiya Dymytrenko – młoda, perspektywiczna, ale też już z sukcesami w kategoriach młodzieżowych, zdobyła teraz medal młodzieżowych mistrzostw Europy. Roksana Załomska niestety będzie miała przymusową dziekankę, ponieważ w grudniu zostanie mamą, ale będziemy cały czas w kontakcie i jeżeli zgłosi akces powrotu, to jesteśmy bardzo chętni.

Grajmy w tenisa stołowego, szczególnie, że w Częstochowie mamy i duże sukcesy i bogatą historię w tej dyscyplinie. Mówiła trener Joanna Paulina Narkiewicz.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024