Tenis stołowy: Alicja Łebek z brązowym medalem Mistrzostw Polski seniorek

Alicja Łebek, reprezentująca Bebetto AZS UJD Częstochowa, zdobyła brązowy medal w grze podwójnej podczas 92. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym, które miały miejsce w Centrum Szkolenia im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

tenis stołowy

To jej pierwszy medal w kategorii seniorskiej. W parze z Natalią Gajewską (Bronowianka Kraków), Łebek pokonała m.in. parę z olimpijką Natalią Bajor, zapewniając sobie miejsce na podium. W półfinale para przegrała z późniejszymi zwyciężczyniami Agatą Zakrzewską i Martyną Lis.

W grze pojedynczej Alicja Łebek dotarła do drugiej rundy, gdzie przegrała z późniejszą mistrzynią Polski, Katarzyną Węgrzyn, kończąc turniej na miejscach 17-24. W grze mieszanej, w parze z Patrykiem Bieleckim, zakończyła udział na drugiej rundzie.

Łebek zwiększyła dorobek medalowy swojego klubu do 42 medali w historii startów w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów od 1996 roku.