Częstochowski AZS zanotował porażkę na wyjeździe

W sobotę (13.02.) biało-zieloni ulegli 1:3 zespołowi Cerrad Czarni Radom. Jak przebiegło to spotkanie? Wszystko wskazuje na to, że AZS Częstochowa nie mogła odnaleźć się w grze bez kontuzjowanego Rafaela Redwitza.

Pierwszy set napawał jeszcze optymizmem, nasi zawodnicy odrabiali szybko punktowe straty i bronili się skutecznie przed rywalami. Siatkarze AZS-u także w drugiej partii rozpoczęli grę z dobrej piłki. Potem jednak Czarni nadrobili straty i zaczęli prowadzić nad gośćmi. W końcówce to znowu częstochowianie błysnęli formą i doprowadzili do wygranej w tej partii i remisu.

W trzecim i czwartym secie górą okazali się radomianie, skutecznie spychając naszą drużynę do defensywy i wygrywając partie do 17 i 21. Ostatecznie AZS Częstochowa przegrał z Czarnymi Radom 1:3. Jak wynika z meczowych statystyk, najwięcej punktów po stronie częstochowian zdobyli Bartosz Buniak i Felipe Bandero.